Міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов хоче скасувати довіреності на керування автомобілями. Про це заявив минулого тижня. Такими документами користуються близько третини водіїв в Україні. Скасування довіреності та запровадження натомість реєстрації права керування органами ДАІ — це створення корупційної схеми для здирання грошей із тих, хто за кермом. Так вважає 46-річний Ігор Сидоров, кандидат юридичних наук.
— Якщо скасують довіреності й зобов'яжуть у МРЕВ отримувати реєстраційні талони на підставі наказу Міністерства внутрішніх справ, то це є правовий нігілізм із боку держави. Тільки Верховна Рада може приймати таке рішення.
Чи варто скасовувати довіреності?
— Слід відмовитися від практики нотаріального оформлення права на управління автомобілем. Жодна стаття Цивільного кодексу не зобов'язує громадян посвідчувати такі документи нотаріально. Тому, якщо власник авто від руки написав довіреність і передав її водієві, останній має законне право керувати автомобілем. У міліції немає юридичних підстав затримувати і притягувати таку особу до адміністративної відповідальності. Бажання МВС відмовитися від довіреності має сенс, але ж не можна підмінювати цивільні правовідносини адміністративними. Це корупція.
Що простіше: оформити довіреність у нотаріуса чи реєстраційний талон у Державтоінспекції?
— Знайти нотаріальну контору в нас можна на кожному розі. Така довіреність готова максимум за півгодини. У МРЕВ навіть за сприяння керівника такої установи документи оформляють щонайменше кілька годин. Працюють вони тільки у прийомні години — це два дні на тиждень.
Це вже не перша спроба МВС "скасувати" довіреності. Кілька років тому водіїв штрафували за відсутність тимчасового реєстраційного талону. Люди кинулись у МРЕВ. Сплачували до 1000 гривень, хоч офіційні особи казали, що талон коштує копійки.
Коментарі
1