Минулого тижня в київському Палаці культури "Куренівка" представили паспорт для домашніх тварин. Він має вигляд металевого жетонa з QR-кодом. У коді зашифровані дані про улюбленця і його господаря. Жетон допоможе знайти загублену тварину або оперативно отримати потрібну інформацію про її щеплення, родовід, ідентифікаційний код тощо.
Код пов'язаний із цифровим профілем тварини на інтернет-платформі "Енімал ІD" — українській міжнародній електронній базі для допомоги безпритульним і домашнім тваринам. Крім основних документів і фотографій хатніх улюбленців, на ньому зберігають додаткову інформацію для ветеринарів та кінологів.
— Людині, яка знайшла загублену тварину, достатньо відсканувати за допомогою камери смартфона QR-код на жетоні ошийника, — розповідає співзасновник міжнародного проекту "Енімал ІD" Василь Дуб, 32 роки. — Таким чином можна з легкістю перейти на особисту сторінку власника чи тварини. У "хмарі" є ім'я, мобільний телефон та електронна пошта господаря. Останньому одразу ж приходить сповіщення про сканування. Після можна просто контактувати з власником і передати загубленого кота чи пса додому.
Дані "Енімал ІD" об`єднані з Європейською асоціацією єдиних баз даних тварин "Європетнет". Користувачами платформи є власники домашніх улюбленців у 15 країнах — Франції, Німеччині, Великій Британії, Нідерландах, Австрії, Польщі, Угорщині тощо. Також її використовують у 20 українських містах ветеринарні клініки, притулки, кінологічні клуби, спілки та розплідники тварин.
— Кожен другий безпритульний пес раніше мав власника, — говорить засновник та керівник міжнародного проекту "Енімал ІD" Віктор Копач, 37 років. — Жетон — це рішення, яке, з одного боку, допомагає розв'язати проблему безпритульних тварин, а з другого — забезпечити власникам швидке повернення додому втрачених улюбленців.
Використання QR-паспортів дозволило зменшити кількість безпритульних тварин у Львові. 2016 року там було 595 таких тварин. Попереднього — 405. Із них 7% — домашні улюбленці, які мають господарів, але загубилися. Це найкращий показник серед великих міст України. До прикладу, в Миколаєві торік було 4503 безпритульні тварини, з яких 13% мають власників, але досі без домівки.
В Києві — 3034, а з них 9% — хатні тварини, які загубилися, йдеться у статистиці "Українського об'єднання захисників тварин".
Замовити QR-паспорт можна на платформі "Енімал ІD". Вартість жетона від 99 до 149 грн. Половина суми йде на підтримку притулків для тварин.
Одна людина може мати кілька QR-паспортів, приєднаних до одного профілю тварини. Є можливість індивідуально вибирати дизайн жетона. На ньому зображають улюбленця й одразу позначають мобільний телефон власника. У разі втрати жетон легко відновлюється при зверненні на платформу.
Більшість тварин у притулках є хатніми улюбленцями, які загубилися
Торік Україна увійшла в десятку з 54 країн за кількістю безпритульних тварин, за даними дослідження видання "Вашингтон Пост".
— У притулках більшість собак і котів — це загублені домашні тварини, — каже засновник та керівник притулку "Сиріус" Олександра Мезінова, 50 років. — Цієї невтішної статистики можна було б уникнути, якщо б власники більш відповідально ставилися до улюбленців.
Коментарі