Міністерство юстиції створило електронний реєстр осіб, які мають борги за комунальні послуги. Дані розміщені на сайті відомства. Людина може отримати інформацію про свої недоплати, вказавши дату народження та ідентифікаційний код.
У базу внесли дані фізичних осіб і приватних підприємств.
— Публічний реєстр ефективний як моральний чинник. Така дошка успішності вигідна для ОСББ (Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків. — ГПУ). Можна подивитися, хто з мешканців тягне будинок вниз по сплаті комуналки. Також реєстром користуватимуться банки. Боржникові не дадуть кредит, бо вважатимуть його неблагонадійним. Також людину можуть не пустити за кордон, якщо є відповідне рішення суду, — говорить 53-річний Олександр Охріменко, директор Українського аналітичного центру. — У комунальників є списки боржників. Міністерство юстиції має право подати запит і отримати ці дані. Вони, скоріше за все, оновлюватимуться щомісяця. Реєстр стосуватиметься всіх українців, які мають у власності будинки чи квартири.
— Контакт із боржниками мають налагоджувати комунальні підприємства, а не Мін'юст. І робити це варто радикальними способами, — каже економіст 52-річний Борис Кушнірук. — Комунальники можуть наймати приватні фірми зі спеціальним обладнанням, які здатні індивідуально перекривати труби в разі несплати комунальних послуг. Щоб знову увімкнули газ чи воду, власнику помешкання треба сплатити борг.
Коментарі