— Знаю восьмеро людей, які перехворіли коронавірусом. Ті, що вдома лікувалися, влізли в 2 тисячі. Хто з пневмонією в лікарню потрапив — заплатили по 4–5, — каже киянин Андрій, 34 роки. Прізвища не називає.
Захворів коронавірусом у травні. За три тижні витратив на медпрепарати майже 4,3 тис. грн. 600 із них пішло на маски, катетери, пробірки, марлі, хлорку і бахіли.
— Заразився від дружини, яка працює у візовому центрі, — розповідає. — Викликав "швидку" з приватної лікарні. Вони розпитали симптоми і приїздити відмовилися. Сказали, що коронавірус лікують у державних клініках безкоштовно. З високою температурою забрали в інфекційку. Доки вірус не підтвердили, лікувався за свій рахунок. Купляв вітаміни, таблетки від кашлю, жарознижувальні, антибіотики. Експрес-тест показав негативний результат. Та після цього тисячу заплатив за комп'ютерну томографію легень і тиждень чекав результату точнішого тесту. Коли вірус підтвердили, списки медикаментів медсестри носити перестали. Просили лише докупити препарати, яких немає в протоколі.
Програміст 32-річний Ярослав Ковердюк із Боярки на Київщині витратив на лікування коронавірусу 2,5 тис. грн.
— Маю медичну страховку, але компенсувати витрати за лікування мені відмовилися. Сказали: "От якби у вас були грип чи пневмонія — то інше діло, а коронавірус держава лікує". У лікарню не поклали. Самоізолювався вдома. Лише ПЛР-тест взяли безкоштовно. А так лікарка по телефону диктувала, що купляти і пити. Судитимуся зі страховою.
Колега Сашко працює в Москві. Коронавірус підхопив у квітні. Тиждень лежав удома з високою температурою. Зробив знімок і з важкою пневмонією госпіталізували. Був під апаратом штучної вентиляції. Доктор сказав, що на лікування пішло 650 тисяч рублів (250 тис. грн. — ГПУ). Щоб усе покрили з бюджету, на лапу лікареві мав дати 500 доларів.
Коментарі