Із наступного року Вінницька єпархія Української православної церкви відкриває для вірян телефон довіри.
— Поки що три священики надаватимуть духовну допомогу тим, кому вона знадобиться, — каже секретар Вінницького єпархіального управління, протодиякон Владислав Демченко, 34 роки. — Плануємо набрати штат до семи осіб.
Співпрацюватимуть із будинками для літніх, лікарнями, дитбудинками. Планують провести рекламну кампанію, щоб поінформувати населення.
— Аби не плутали бесіду зі сповіддю, одразу слід зазначити, що сповідатися по телефону не можна, — продовжує. — При сповіді необхідна особиста розмова зі священиком, до неї необхідно готуватися. А по телефону — це духовна бесіда, яка може стати підготовкою до сповіді.
Іноді люди не наважуються підійти до священика зі своєю проблемою, за словами протодиякона.
— Хтось має відчуття сорому, комусь не вистачає мужності відверто поговорити, тому телефон довіри потрібен, щоб направити людину до храму.
— В області проводили соціологічне дослідження, кому найбільше довіряють люди. То 65 процентів респондентів віддали кредит довіри церкві. А вже потім соціальним службам і державі, — говорить настоятель храму Лаврентія Чернігівського у Вінниці протоієрей Костянтин Іванченко, 37 років.
Коментарі