— Кожному ідолу, якого зводять на вершину, рано чи пізно доведеться спуститися на землю, — каже 35-річна Синтія Ґутьєррес, художниця із Мексики. 9 липня піднімається металевими сходами на 6,3-метровий п'єдестал навпроти Бессарабського ринку. У грудні 2013 року учасники Революції гідності скинули звідси пам'ятник Леніну.
На місці вождя Синтія спроектувала інсталяцію "Населяючи тіні". Проект виготовила організація "Ізоляція".
— Чула, замість пам'ятника одні хотіли поставити статую Богородиці, другі — золотий унітаз. Думаю, краще тут нічого не змінювати. Порожній постамент — найкрасномовніша річ. Він означатиме набагато більше за будь-яку нову скульптуру, — говорить художниця.
Від землі до вершини постаменту — 20 сходинок. П'єдестал огороджений металевими поручнями. На ньому одночасно можуть стояти до восьми осіб.
— Почуваюся жахливо — ніби на шибеницю сходжу. Під час Другої світової німці тут показово вішали людей. На цьому постаменті має бути знак, який нагадуватиме про страчених фашистами українців, — каже киянка Галина Жовтко, 33 роки.
За 5 хв. на сходах утворюється черга. Люди піднімаються та фотографуються на постаменті.
— Категорично не розумію цієї акції. Стільки марних зусиль на ці сходи, — обурюється 26-річний Іцхак Вільнер, представляється семінаристом із Харкова. — Пам'ятники Леніну потрібні, як і Сталіну. Треба поважати своїх вождів, які б вони не були.
— Ленін — зачинатель комуністичної диктатури. На його совісті мільйони жертв, голод, руйнування! Як можна говорити про цінність цього монумента? — обурюється зі слів Вільнера дизайнерка 47-річна Діана Дмитрук.
До постаменту підходить пара. Англійською запитують, скільки коштує піднятися. Їм відповідають, що акція безкоштовна.
— Вау, — вигукує англійка. Фотографується. Питає, чому пам'ятник Леніну простояв так довго.
— Революції гідності чекав, — відповідають.
На постамент "Населяючи тіні" можна заходити щодня з 8:00 до 20:00. Інсталяцію цілодобово охороняють. 23 липня сходи планують розібрати.












Коментарі