— З початком війни авангардом українського волонтерського руху стали жінки, які втратили чоловіків, братів, синів, але не втратили мужності, — говорить 46-річна Ірина Сех, голова всеукраїнського об'єднання українок "Яворина", голова Львівської обласної організації політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Свобода".
Жіночу громадську неприбуткову організацію "Яворина" створили 2014-го. За два роки на фронт відправили допомогу на мільйони гривень, каже Ірина Сех.
— Найстаршим "яворинкам" за вісімдесят, — додає. — Готують для бійців смаколики, в'яжуть теплі речі, шиють білизну. Крім матеріальної допомоги, займаємося патріотичним вихованням молоді.
Харківська "Яворина" за останній час провела 65 акцій. Плели маскувальні сітки, влаштовували благодійні ярмарки, аби зібрати кошти для воїнів АТО. Вісім разів були на передовій. У Кропивницькому провели конкурс вишиванок. Оформили кілька автобусних зупинок патріотичними малюнками. У Кривому Розі організували екологічні акції. На Івано-Франківщині наші волонтерки надають психологічну допомогу бійцям.
Нас не фінансують олігархи, жодна жінка не отримує зарплатні, — продовжує Ірина Сех. — Найбільше допомагають такі ж, як і ми. А також — переселенці. Увагу приділяємо дітям-сиротам, родинам загиблих бійців, одиноким людям похилого віку.
Зараз розробили низку ініціатив. На Львівщині, Волині та Полтавщині вже працює обласна програма допомоги дітям загиблих. Щомісяця отримують 2,5 тисячі гривень. Уже готова програма разової грошової допомоги демобілізованим. Це сприятиме їхній адаптації до мирного життя.
Коментарі