Зграї горобців геть подзьобали львівського дідуха. За традицією, цей 3-метровий символ Різдва з колосків пшениці або жита встановлюють у центрі міста, біля статуї Божої Матері. Оточують його сім менших дідухів, які вкупі з великим символізують вифлеємську зірку.
Цього року львівського дідуха майструвала родина Коцюків. Сім"я трудилася два місяці, витратила майже 600 м плетеної коси із соломи. Однак така робота для Коцюків — доволі звична. На життя вони заробляють, продаючи маленьких дідухів на ринку протягом різдвяних свят.
Невеличкий снопик із колосків жита чи пшениці, який вважається символом урожаю та добробуту, можна купити у Львові за 10 грн. Більший коштуватиме 20. Стояти в домі він повинен до 19 січня. А потім його спалюють у садку, щоб був гарний урожай. У давнину вважалося, що у дідуха поселяються духи предків і оберігають родину від лиха.
Львівського дідуха цього року вирішили не спалювати, а віддати до музею архітектури та побуту "Шевченківський гай." Однак перед тим різдвяний символ відреставрують після нападу горобців.
Коментарі