Нещасних випадків під час цьогорічного сезону відпочинку в Криму було вдвічі менше, ніж торік. За три місяці літа втопилися 40 людей. Це на 50 менше, аніж 2010-го. Урятували на воді 156 осіб, заблукалих у горах — 77.
— Основна причина утоплень — алкогольне сп'яніння та стрибки у воду в заборонених місцях, — розповідає російською Володимир Іванов із кримського управління з надзвичайних ситуацій. — Часто на надувних кругах, матрацах, човнах і катамаранах людей відносило. Навіть слабкий порив вітру може відкинути від берега на десятки кілометрів. Постійно чергував вертоліт МІ-8, доставляв людей на сушу. Цього року всіх повернули. Торік випадків було більше, зони пошуку сягали сотні квадратних кілометрів. Двох 20-річних киянок знайшли за 17 кілометрів од Судака. А одного 16-річного росіянина так і не відшукали.
Гори Аю-Даг, Сокіл та Ай-Петрі називають найнебезпечнішими. Туристи губляться там групами. Проте діє мобільний зв'язок, що полегшує пошуки.
27–29 серпня в Криму був шторм у 3-4 бали. Семеро потонули.
— Друзья рассказали, что Вадим захлебнулся. Его пытались откачать. Кажется, он даже пришел на несколько секунд в сознание. Но потом пульс пропал, — Валерій Остапчук розповідає про 13-річного Вадима Галямара, який потонув біля селища Новий Світ. Хлопці ходили до школи №70 у Кривому Розі.
— В этом году такого шторма не было. И того, чтобы столько людей пострадало, тоже, — каже Олександра Пономаренко з МНС Криму.
— Тоді до абсурду доходило. Рятувальники ходили по пляжах із мегафонами, попереджали про заборону купання в шторм. Один із пляжів закрили на замок, а люди перелізали через паркан і йшли купатися, — додає Володимир Олександрович. — У Туреччині та Єгипті підняли червоний прапор — і ніхто не йде купатися. А в нас цього не розуміють.
Під час шторму рятувальники витягли двох чоловіків, яких на дошках для серфінгу відносило в море в місті Щолкіне. Біля санаторію "Хвиля" в акваторії Феодосійської затоки матроси врятували трьох. Коли їх доставили на берег, один утік.
Коментарі