9 серпня на сесії Черкаської обласної ради депутати ухвалили програму "Про розвиток хортингу на 2013-2017 роки". Почесним головою федерації хортингу на Черкащині є губернатор Сергій Тулуб.
— Ну от скажіть, як називатиметься спортсмен, який займається хортингом? Хорт! — говорить 63-річний Віктор Роєнко, голова обласної Компартії. — Тому ми внесли пропозицію, що треба назву змінити. Якщо воно на бойовий гопак схоже, то назвати гопак, якщо ні — треба продумати назву, яка сприймалася б. Невідомо, хто і звідки викопав слово "хортинг", я прочитав багато історичної літератури, але такого не бачив. Те, що це давній національний вид спорту, хтось придумав у сучасній Україні.
— 70 відсотків депутатів, коли почули "хортинг", не розуміли, про що йде мова, — розповідає 39-річний Анатолій Бондаренко, голова обласної "Батьківщини". — Через це я пояснив простою та сільською мовою, що цей вид спорту поєднує в собі прийоми кунг-фу, тайського боксу, самооборони й боротьби. Спортсмени звуться "хортингісти", а не "хорти". Хорти — це собаки для полювання.
Хортинг походить від назви острова Хортиця.
— Сотні років тому козаки, які культивували той чи інший напрямок двобою, використовували елементи різних видів єдиноборств. Повертаючись із походів, окреслювали коло, що мало назву "хорт", і вдосконалювали техніку, займаючись у ньому, — коментує Сергій Пятіков, 37 років, з федерації хортингу в Черкасах.
Коментарі
2