На початку березня у книгарнях з'явиться друга книжка — "Макс" із трилогії "Биті Є" київської письменниці 57-річної Люко Дашвар, справжнє ім'я — Ірина Чернова. Це розповідь про самозакоханого сина багатих батьків. Він вирішив відмовитися від їхньої фінансової допомоги й почати власний бізнес. Протримався лише півроку.
— Макс — метросексуал, мамчин синок і максималіст в одній особі. Крайнощі — його друге ім'я, — розповідає письменниця. — Він і пальцем не поворухнув, щоб урятувати свою кохану Любу, коли вона захлиналася в Дніпрі. Тепер вирішує помститися суперникові, з яким йому начебто вже нема чого ділити. Для Макса люди — пішаки, а він — король. Тому звик жертвувати ними.
Перша книжка трилогії — "Макар" розійшлася накладом 45 тис. примірників.
— По-різному називають літературу Люко Дашвар: чтивом, недолітературою, кітчем. Але факт залишається фактом — вона популярна, — каже літературознавець Роксана Харчук, 47 років. — Люко Дашвар пише масову літературу, для широкого кола читачів. Не люблю таке читати, звичайно, але не ставлюся до Люко Дашвар погано. Це такий вид літератури, й треба адекватно ставитися до нього. Вона ж не називає свої твори геніальними, вічними, а себе глибокою інтелектуалкою. Дуже просте письмо в неї. Його можна читати в метро, сидячи, лежачи, плаваючи, жуючи. Її література — це розвага. Крім того, скороминучі твори. Її почитають, доки вона є, і забудуть. Але в своєму сегменті вона дуже важлива, бо позитивно впливає на поширення української мови. Як казали: українська мова житиме, коли нею заговорять повії. Дашвар серед перших, хто формує українську масову літературу.
Коментарі