Напередодні 19-ї річниці від проголошення Україною незалежності респонденти відповіли "ГПУ" на три запитання:
1. Що вам особисто дала незалежність?
2. Що обов"язково треба робити кожному українцю, щоб у нас усе було добре?
3. Якою буде Україна через 20 років?
Андрій МІДЬКО, 42 роки, лікар-психіатр, Одеса:
1. — Незалежність дала відчуття ідентичності, розуміння, до якого соціуму належу історично, до спільноти яких людей. Приємно, що практикую у власній країні, де жили предки і житимуть діти.
2. Кожному необхідно відчути себе українцем. Не в етнічному сенсі. Треба відчути, що людина живе саме в цій країні. Не асоціювати себе з Росією, яка бозна-де. Це найбільша проблема.
3. Через 20 років або все зміниться кардинально на краще, або нічого. Середнього не дано.
Ніна КАРПУШИНА, 65 років, фахівець Нафтогазового інституту, Київ:
1. — Отримала можливість вільно їздити світом. Часто буваю в Канаді, їжджу до знайомих. У радянські часи за кордон потрапляли тільки через парткоми.
2. Треба обов"язково проголосувати за тих, хто думає про людей. Це мають бути нові та молоді політики. Ті, що зараз — не підходять.
3. Казнокради підуть від влади. Прийдуть ті, хто зробить життя цивілізованим, як у інших країнах. Там дають можливість жити своєму народу, середньому класу.
Юрій КОРЖЕЛЬ, 33 роки, безробітний зварювальник, Київ:
1. — Нічого мені незалежність не дала. Бігаю містом, як дурак, шукаю роботу, ніде влаштуватися не можу.
2. Кожному потрібно трудитися більше, менше вірити уряду. Владу міняти марно. Одна була, така ж прийшла. Треба змінити себе. Якщо людина прагне чогось, усе в неї вийде.
3. Через 20 років України не буде. Така держава зникне. І екологія така, що здорових не буває.
Ірма ВІТОВСЬКА, 35 років, акторка, Київ:
1. — 1997-го року була в Парижі на католицькому фестивалі молоді з Папою Іваном Павлом ІІ. Мали їхати 23 серпня, але Франція дозволила залишитися на день, щоб не відзначали свято в дорозі. Молодь з інших країн зробила для нас концерт. Це було з таким мандражем! Мене пробило відчуття, що незалежність це така хитка річ, яку треба охороняти, щоб ніколи не загубити.
2. У нас усе буде добре, коли на День пам"яті Голодомору в кожному вікні буде свічка, а на День прапора — на кожному балконі — прапор.
3. Сподіваюся, молоде покоління доп"є своє пиво на лавочках. Матимуть дітей, то будуть рухатися інтенсивніше. Думаю, у років 75 я це ще побачу.
Дмитро РАЄВСЬКИЙ, 20 років, студент юридичного факультету Інституту держави і права, Київ:
1. — У майбутньому почуватимуся європейцем. Маю можливість виїхати за кордон. Поки що ніде не був — маю проблеми з військкоматом.
2. Треба кожному думати про себе і сім"ю. Якщо людина думає про себе, а не про долі нації, тоді все у всіх добре. А думати глобально — дуже просто.
3. Україна через 20 років буде такою ж. Покоління змінюються, а в цілому все залишається.
Коментарі