У вівторок о 10.00 навпроти входу до станції метро Золоті ворота демонтують п'ять кіосків. Влада пояснює, що ларьки розташовані там нелегально.
Навпроти входу в підземку стоять 12 дівчат у синіх накидках і з блакитними прапорами. Кажуть, що з громадської організації "Молоді регіони". Вигукують: "Досить МАФів біля метро".
Перехожі реагують спокійно. Троє чоловіків знімають на телефон, як краном кіоски ставлять на причеп вантажівки. За порядком стежать 15 міліціонерів.
— Та нас навіть не попередили. Була дома, коли мій продавець подзвонив. Залишила малу дитину з хворою мамою, — каже в розпачі Галина, власниця одного з кіосків. — Приїхала з Рівненської області. Думала хоч тут грошей зароблю, та от бачите, що роблять.
— Із початку року вже демонтували 297 МАФів, — розповідає Владислав Шелохов із Головного управління контролю за благоустроєм міста. — Ми за сім днів попереджали власників кіосків.
За його словами, щоденно в Києві встановлюють без дозволу 10–20 МАФів.
— Підприємець повністю залежить від влади. Прийшов один начальник району — дозволив ставити кіоски. Його замінили — виявляється, що в цьому місці торгувати не можна. Тоді вигадують причини, аби вигнати підприємців, щоб поставити свої ларьки. Або створюють проблеми, щоб ми платили хабарі, — розповідає Олександр. Його кіоск біля метро Лук'янівська торік демонтували.
Владислав Шелохов запевняє, що паспорт кожної вулиці з чіткими вказівками, де може стояти тимчасова споруда, розробляють. Як тільки документ з'явиться — підприємці зможуть легально встановлювати МАФи.
3 березня у столиці "Молоді регіони" ініціювали соціальний проект "Зробимо Київ чистим". Хочуть демонтувати всі незаконно встановлені МАФи.
Коментарі