Із 17 травня місце проживання можна буде змінювати через сайт "Дія". Прописатися дозволять у власному й орендованому житлі. Зараз для цього необхідно особисто звертатися із заявами в Центри надання адміністративних послуг чи до місцевих рад.
— Зміна місця проживання — найпопулярніша послуга в Україні. Але складна. Треба витратити тижні, аби зібрати купу довідок, — каже міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, 30 років. — Тепер треба буде лише заповнити заяву у "Дії". Якщо ви власник житла — реєстрація відбудеться автоматично. Якщо орендар, то господарю прийде на пошту або мобільний додаток "Дія" посилання. Він може перейти за ним і погодити прописку. Без відома хазяїна реєстрація неможлива.
Для підтвердження місця прописки власник нерухомості має затвердити заяву власним електронним підписом. Його можна буде замовити із середини травня.
Реєстрація займатиме хвилин 15.
— Кожен третій українець живе не за пропискою. Мільйони людей її не мають. Зможемо побачити — як і де насправді мешкають громадяни, — додає Федоров.
Дані про нову реєстрацію призовників автоматично йтимуть у військкомати.
Усіх споживачів газу з 1 травня автоматично перевели на річний тариф. Газопостачальні компанії прописали фіксовану вартість палива на наступні 12 місяців. Користувачі можуть подати заяву і перейти на місячний, сезонний або квартальний план. Ціна для них змінюватиметься після його закінчення.
Найнижчу річну вартість запропонувала державна компанія "Еводатрейд КП Луцькводоканал" — 7,88 грн за кубометр. Черкасигаззбут і Уманьгаззбут братимуть по 7,89 грн. Нафтогаз пропонує купувати паливо по 7,96 грн. за "куб". Решта 54 постачальники просять від 8,2 до 14 грн за кубометр. 22 компанії пропонують купувати газ у травні за тарифами, які нижчі за вказані в річному плані.
— Річна ціна на газ загалом відображає ринкову вартість ресурсу. На європейських біржах вона становить 7,4–7,6 гривень за кубометр, — каже експерт з енергетики Юрій Корольчук, 40 років. — На це орієнтуються газзбути. Сюди варто додати ще плату за доставку і розподіл палива. 8–10 гривень за "куб" — це справедлива ринкова ціна для населення. Але є питання до Нафтогазу. Вони купують державне паливо в Укргазвидобування по 2,8 гривень за "куб", а перепродують у кілька разів дорожче.
Аби ціна на газ була меншою за ринкову практично на половину — "Нафтогаз" має продавати паливо вітчизняним газзбутам, а не на європейських біржах.
Нова станція медичної авіації запрацювала в Києві з 1 травня. Вертольоти "Ейрбас Н-145" з бригадою лікарів забиратимуть тяжкохворих людей із Київської, Вінницької, Житомирської, Кіровоградської, Полтавської, Сумської, Чернігівської областей.
Вилітатимуть у випадках травм хребта, проникаючих поранень, травматичних ампутацій кінцівок, при інсультах. Або якщо пацієнт упав з висоти чи потрапив в автомобільну аварію. Забиратимуть людей із місць стихійних лих.
Місяць тому подібну станцію відкрили у Львові.
— Двох станцій мало. Такі гелікоптери повинні працювати в кожному регіоні, — каже ексміністр охорони здоров'я 55‑річний Олег Мусій. — Оптимальна відстань від бази до пацієнта, а потім до лікарні має бути в межах 150 кілометрів. А у нас є всі 700. Повітряні "швидкі" дорогі в облаштуванні та обслуговуванні. Треба зараз виділити хоча б 2 мільярди гривень, щоб санавіація стала загальноукраїнською.
На роботу медичних вертольотів цьогоріч виділили 30 млн грн.
21 травня стартує основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Триватиме до 15 червня. Додаткове ЗНО пройде з 29 червня по 17 липня.
До нього допустять учасників, які не змогли вчасно зареєструватися на першу сесію, бо були у тюрмах, живуть на тимчасово окупованих територіях, брали участь в операції Об'єднаних сил на Донбасі. Мають зареєструватися на участь із 6 по 18 травня.
Складатимуть тести з хімії, іноземних мов, математики, української мови і літератури, історії України, фізики, біології, географії. На основну сесію записалися 390 тис. людей.
ЗНО почнеться 21 травня тестом із хімії, завершиться 15 червня іспитом з географії.
— Учасники повинні мати по дві-три захисні маски, респіратор, — каже заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко. — Якщо в когось виявлять підвищену температуру — матиме право подати документи на додаткову сесію.
Коментарі