Брюки "Дольче ГабБана" продають за 44 тисячі гривень.
— Девушка, куда направляетесь? Нельзя. Не соответствуете дресс-коду, — говорить охоронець бутика "Дольче Габбана" в торговельному центрі "Мандарин-плаза" на вул. Басейній, 6, у центрі Києва. Вранці 16 серпня закриває вхід.
"Мандарин-плаза" — єдиний торговельний центр столиці, де продають дорогі товари міжнародних брендів "Армані", "Шанель", "Ральф Лорен". Із серпня там діють знижки.
У "Дольче Габбана" покупців немає. Цінники на речах зазначені в євро. Жіноча сукня коштує 500 євро — 14 150 грн, бавовняна футболка — від 425, джинси — 680 євро (19 244 грн). Бавовняні брюки — 1550 євро, це 43 865 грн.
Опівдні з фірмового магазину "Хелен Марлен" на пл. Льва Толстого виходить киянин 35-річний Дмитро Мартиненко із двома паперовими пакетами. У них брюки за 4800 грн і лляна сорочка за 3584 грн.
— Беру тут футболки й шорти. Ці речі варті таких сум. Ціни трохи підскочили. Торік футболку придбав за 3 тисячі гривень, сьогодні таку ж продають на 105 гривень дорожче. Іноді роблю закупи за кордоном. Там одяг якісніший і більше гарантій, що оригінал, — розповідає Дмитро. Сідає в чорний джип БМВ, їде у бік Хрещатика.
Літні знижки діють і в магазинах дешевшого одягу. У фірмовій крамниці "Манго" на Хрещатику близько півсотні покупців. Там знижки до 46%. Жіночі сукні коштують від 837 грн, топи — від 529, джинси — від 1101 грн. Із магазину виходить 20-річна Вікторія Мельник у червоній кофті й білих брюках. На плечі висить сумка фірми "Майкл Корс" за 6 тис. грн, в руках тримає смартфон "Айфон-6" вартістю 20 тис. грн.
— Тут оригінальні топи й піджаки. Речі перуться добре, шви рівні, — говорить Вікторія. — Стокові магазини не сприймаю. Не можу носити після когось. Мій чоловік достатньо заробляє, щоб гарно мене одягати.
38-річна Тетяна Кушнірук із донькою 19-річною Катериною перебирають вішаки із сукнями в магазині "Зара" на "Хрещатику". Витягає трикотажну сукню за 499 грн. Перша її ціна — 1299 грн.
— Часто скуплялися тут, бо звикли до брендових речей. Тепер ціни в бутиках стали нереальні. Ми перейшли на комісійні магазини. Оці джинси торік брала тут за 400 гривень. Зараз вони 650 гривень коштують. Донька замовляє одяг через інтернет, — каже Тетяна.
У секонд-хендах продають нові речі
Киянка 29-річна Надія Рогозіна два роки не скупляється у брендових магазинах.
— Для мене це задорого. Хоча отримую понад 10 тисяч гривень зарплати, — розповідає Надія. — Віднімає мову, коли на турецькій чи малайзійській сорочці бачу цінник у 2,5 тисячі гривень. Хтось складає копійку до копійки, щоб її купити. Але кривиться, проходячи повз секонд-хенд із якісним і дешевим одягом. Хоча там часто можна знайти нові речі з етикетками брендів, яких в Україні ще й немає.
Шкодую грошей на одяг, який у Європі носить кожен другий. Білі брюки "Манго" купила за 120 гривень в магазині "Обнова. Єврошоп". У фірмовому такі продають за 1850 гривень. Взяла ще кардиган фірми "Дороті Перкінс" за 45 гривень. Цілий і чистий. Також сумку "Ейч енд Ем" з етикеткою за 80 грн. Нещодавно знайшла джинси від "Армані" за 1500 грн у шоу-румі "Домода Київ" у бізнес-центрі "Волна".
Рідко скупляюсь на знижках. У нас скидають найбільше 20 відсотків, тоді як у Європі до 90. Наприклад, в Ізраїлі одяг фірми "Зара" утричі дешевший за український. При середніх зарплатах у $3 тис. Весною купила собі костюм у португальському магазині "Сакур Бразерс" за 100 євро. Ціну з тисячі знизили через два місяці. Тому бутики там забиті народом. А в нас — пусті.
Коментарі