Брак української гречаної крупи підштовхує уряд до імпорту її з Китаю, вважає 35-річна Марія Колесник, керівник аналітичного відділу консалтингового агентства "ААА". На ціну цього продукту це не вплине, вважає експерт.
— Китай — єдина країна, яка останніми роками нарощувала виробництво гречки. Китайці вже годують росіян, які внаслідок посухи й пожеж зібрали катастрофічно низький урожай. Не виключено, що й українці імпортуватимуть гречку. Важко сказати, що саме — зерно чи крупу. Але відомо, що за смаковими якостями китайська гречка програє вітчизняній.
Торік гречку в Україні вважали нерентабельною аграрною культурою, тому її посіви скоротили на чверть. Але закупівельна ціна на зерно зросла за півроку вдвічі, до 4,2 тис. грн/т.
Посередники зняли оголошення про купівлю й продаж гречки зі спеціалізованих інтернет-сайтів із продажу аграрних культур. Фермери не поспішають її продавати.
— Притримую до кращих часів, — розказує Станіслав, фермер із Кіровоградщини. — Подивіться, що робиться. Посередники продають гречану крупу оптом по 13–14 тисяч гривень. А скупщики дають нам за тонну всього 6 тисяч.
Павло, менеджер столичної фірми, каже: його фірма скуповує гречку на експорт. Переправлятимуть її в Німеччину.
— Місяць тому купували старі запаси по 8 тисяч гривень за тонну, — додає. — Зараз пішов новий урожай. Даємо в середньому по 11 тисяч за тонну. Німецьких партнерів попередили, що ціна зросла. Вони шоковані, але казали — купувати.
— Чорті що з цією гречкою робиться, — говорить фермер Микола Савіцький із Новоархангельського району Кіровоградщини. — Нам дають одну ціну, людям продають утричі дорожче. Усе пруть із Китаю. Скоро китайці нам не тільки гречку з овочами будуть постачати, а й жуватимуть замість нас.
Коментарі
1