Законопроєкт №3734 "Про внесення змін до закону "Про вищу освіту" передбачає для абітурієнтів із Криму квоти — 20% безкоштовних місць.
— Для Донбасу закладений такий самий принцип. Після іспитів діти змагаються між собою в межах цієї квоти, — каже аналітик центру громадянської освіти "Альменда" 41-річний Олег Охредько. — За такою ж схемою мають вступати і на комерційній основі.
— Абітурієнтам з окупованого Донбасу важко дістатися на підконтрольну Києву територію, — говорить освітня експертка аналітичного центру "Цедос" Ірина Когут, 32 роки. — Тому для них такі зміни були би позитивні, якби їх ухвалювали не за кілька тижнів до вступу. І проінформували українське суспільство про нововведення.
У багатьох тамтешніх учнів немає українських атестатів. Є процедура, як вони повинні засвідчити рівень знань. Але університет має знати, як це робиться. Незрозуміло, що буде з напрямками, де прохідний бал ЗНО вищий за стандартний. Наприклад, у медичних університетах чи на спеціальності права.
— Скасування ЗНО для абітурієнтів із ЛНР і ДНР — це вимушений крок, щоб долучити тамтешню українську молодь до життя на вільній частині, — говорить 38-річний Станіслав Федорчук, голова правління громадської організації Українська народна рада Донеччини та Луганщини. — Кількість потенційних студентів з окупованих територій мізерна. Тому говорити, що вони "заберуть" місця найрозумніших українських студентів — спекуляція.
Зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури цього року складали 11 597 абітурієнтів з Донецької області та 4444 вступника з Луганської. Загалом таке тестування в Україні пройшли 152 180 осіб.
Коментарі