— Ничего у нас не течет. Сейчас сухо и тепло, поэтому все в порядке. Когда за день выпала месячная норма осадков и затопило пол-Киева, то ничего не говорили, а лужа в вип-ложе такого шума наделала. Но вопрос: была ли лужа? — каже чоловік на вигляд років 30, який миє вікна в готелі "Шеретон".
На віп-трибуну стадіону "Олімпійський" у Києві можна потрапити через вхід у готель. Туди не пускають.
— Там нікого нема, — каже охоронець. — Та й шо ви хочете там побачити? Усе чисто й убрано. Приходьте, коли буде дощ. Тоді будемо перевіряти нашу кришу. Головне, що до Євро встигли і страну не опозорили. І під час матчів нікому нічого на голову не текло, не падало. Ви тіки гадості в усьому бачите.
Кажуть, на спортивній арені, на яку пішло 4,5 млрд грн, протікає стеля над проходом для команд, роздягальнею футболістів та гідроізоляція над віп-зоною. Тут на фінальному матчі Євро-2012 сиділи вісім президентів і десятки мільтимільйонерів. Керівництво "Олімпійського" звинувачує в поганій гідроізоляції державну компанію "Київміськбуд".
На них подали до суду, бо відмовлялися переробити її власним коштом. Але потім "Олімпійський" і "Київміськбуд" підписали мирову угоду. Будівельники мали приступити до роботи.
Єдину будівельну бригаду помічаємо біля кас Палацу спорту, де продають квитки на футбольні матчі й концерти, що проходять на стадіоні. Каси обгороджені зеленим парканом і зачинені на реставрацію.
У синьому комбінезоні й касці на перекур виходить 32-річний Олександр. Цигарку з пачки дістає замазаними цементом пальцями. У Київ на роботу приїхав з Івано-Франківщини. Чи протікає віп-ложа, він не знає, але на будівництві стадіону працював півтора року. Обходимо навколо арени. Тротуарна плитка в кількох місцях поздувалася, в деяких місцях розійшлася й повипадала. Жінка, що курить на ходу, перечіплюється об бруківку, падає.
— Твою мать! — кричить. — Каждый день, когда бегу на работу, здесь спотыкаюсь. Плитка поздувалась еще в июле после Евро. Некоторые участки уже переложили, а здесь, по-моему, и не собираются. Пока не рухнет, никто задницу не поднимет. Миллионеры ж сюдою не ходят. Их ко входу на машине подвозят.
— Плитку клали весною, коли все текло, — згадує будівельник. — А це те саме, що в 30-градусний мороз асфальт ложити. От воно і вилізло боком. Останні два місяці перед відкриттям стадіону робили сутками, навіть уночі. У всьому замовники винуваті. Коли підганяють будівельників, не розуміють: усе, побудоване абияк, за рік-другий треба буде ремонтувати. А за п'ять років — капітальний ремонт робити. Учора тут якась бригада працювала, але недовго, до чотирьох дня. За які гроші ремонтують, не знаю. Та мені й усе одно, вони ж не пахнуть — чи від Ахметова, чи від Платіні.
На чорному паркані висить оголошення про екскурсії на "Олімпійському" за 50 грн. Для студентів і пенсіонерів — по 25. Ще в одному оголошенні пишуть, що 7 вересня на стадіоні відкриють виставку "Таємниці людського тіла".
Коментарі