середа, 25 березня 2009 16:57

Вагітні не дають закрити пологовий будинок

Автор: фото: Віта КОНОВАЛЕНКО
  Мітинг у вівторок у Кременчуці з вимогою зберегти правобережне пологове відділення. Влада має намір закрити заклад 1 травня. На Полтавщині закривають пологові, у яких протягом року народилося менше 300 немовлят
Мітинг у вівторок у Кременчуці з вимогою зберегти правобережне пологове відділення. Влада має намір закрити заклад 1 травня. На Полтавщині закривають пологові, у яких протягом року народилося менше 300 немовлят

У вівторок біля міськвиконкому в Кременчуці Полтавської області зібралися городяни. Вони вимагали не закривати пологового відділення міської лікарні N2 у районі Крюків.

Перший такий мітинг був торік у серпні. Кременчужан турбує, що тепер породіль із цього району доведеться везти на пологи мостом через Дніпро до центрального пологового будинку. На мосту постійно бувають затори.

Відділення хочуть закрити 1 травня, розташувавши у його приміщенні онкодиспансер. У Кременчуцькій міськраді кажуть — для заощадження коштів. У натовпі мітингувальників подейкують, що головний лікар онкодиспансеру — кум заступника мера. Тому його інтереси головні.

Уранці до приміщення міськради зійшлися понад 80 кременчужан. Переважно це вагітні жінки, молоді мами з дітьми, літні люди, чоловіки. У руках писані від руки плакати: "Пологам на мосту — ні", "Наши пробки на мосту принесут в семью беду". Люди повторюють хором: "Не дадим закрыть роддом, мы детей рожали в нем".

Крюківське пологове відділення розташоване на правобережжі Кременчука. Із лівобережжям його сполучає міст через Дніпро. Жінки з лівобережної частини народжували в центральному пологовому будинку. Жителі Крюківського району — у пологовому відділенні міськлікарні N2. На правому березі Кременчука живуть 40 тис. людей.

Акцію організувала кременчужанка Наталія Чернявська.

— Двох своїх дітей народжувала тут і хочу, щоб мої внуки народилися в Крюківському пологовому, — говорить вона. — Від того, як швидко буде надана медична допомога, залежить життя матері та дитини.

Мітінгувальники підходять до рупора спершу боязко, потім активніше.

— Моя мати народжувала тут, я — теж. Це у нас династія. Учора моя сестра приїхала з Чити народжувать до Ігоря Семенова. Будь ласка, залиште це відділення, — просить у рупор молода жінка в короткому чорному пальті й світлих джинсах.

— Коли міст закрили на ремонт і об"їжджали за 20 кілометрів через Світловодськ Кіровоградської області, то був випадок, що пологи приймали у "швидкій", — розказує учасниця у кремовому пальті.

Торік Крюківське пологове відділення перевіряли і виявили, що матеріальна база застаріла. Тутешні медики пояснюють: це сталося, бо всі кошти та обладнання переправляли на центральний пологовий будинок.

— У центральному пологовому такі спеціалісти, що навіть кисневу маску не можуть правильно дитині накласти, — жестикулює жінка в коричневому шкіряному жакеті. — Такого лікаря, як Семенов, неможливо замінить. Закривають відділення, щоби влада була в одних руках.

Акція триває годину. Із міськвиконкому до мітингувальників ніхто не виходить.

— Життя мого сина врятували хвилини. Три з половиною місяці тому я народила живого і здорового Сашу. Лише тому, що вчасно довезли до відділення. Живу я в Крюкові, — говорить 33-річна Наталія Шевченко. — Мене терміново прооперували. Приїхала б на п"ять хвилин пізніше, хлопчик родився б мертвим. Ми повинні тут стоять і врятувати життя не одній дитині.

Наостанок присутні співають пісню "Солнечный круг" і розходяться. На сесію міської ради відправили свого представника Олену Приходько. Вона виступила перед депутатами, просила не закривати відділення. Питання так і не вирішили. Міський голова Микола Глухов попросив депутатів додатково вивчити його. Наступна сесія буде 28 квітня.

На Полтавщині ліквідують пологові відділення, де за рік народилося менше 300 немовлят. Торік у другій лікарні Кременчука було 640 пологів.

Зараз ви читаєте новину «Вагітні не дають закрити пологовий будинок». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути