У вівторок, 26 березня, опівдні біля столичного Палацу спорту жінку переїхав снігоприбиральний трактор. Він здавав назад. Жінка спробувала перебігти дорогу — послизнулася і впала. Не приходячи до тями, вона померла.
Снігопад, що почався у п'ятницю вранці, паралізував Київ. На Центральному автовокзалі скасували десятки автобусних рейсів. Аеропорти не працювали. Щонайменше на 5-7 год. запізнювалися потяги. 23 березня о 18.00 у фойє Центрального залізничного вокзалу очікують близько 10 тис. пасажирів. Зали переповнені, люди сидять на валізах. До кас із повернення квитків — довжелезна черга.
Увечері в п'ятницю потяги метро переповнені. Це єдиний транспорт, що їздить, у 3-мільйонному місті. Щоб зайти у вагон, доводиться пропускати по два-три поїзди.
Від метро нічого не їде. На зупинках юрби людей, які намагаються сховатися від снігу та втиснутися бодай у якийсь транспорт.
У суботу сніг продовжував падати. Вулички, двори — не почищені. Люди протоптують стежки до магазинів. Авто та громадський транспорт не працюють, тому пішоходи крокують дорогою.
На Андріївському узвозі, де зазвичай торгують сувенірами, катаються сноубордисти. На вулицях багато лижників і чоловіків напідпитку. У більшості магазинів розібрали хліб, сухарі, заморожені напівфабрикати з тіста, зникли овочі.
Єдина вулиця, яку прибирали впродовж усього дня, — Банкова. Там розташована Адміністрація президента.
У неділю сніг потроху вщухає. Водії відкопують під будинками автомобілі. На дорогах подекуди зустрічаються трактори. Відгортають сніг прямо на покинуті машини.
На офіційному сайті Київської адміністрації з'являється новина, що у столиці відновлюється рух громадського транспорту. Новину ілюструють фото інформагентства "ІТАР-ТАРС" у Москві у грудні 2012-го. Написи "Союздорстрой" на снігоприбиральних машинах — затерли.
У крамницях зникають макарони, молоко, картопля, свіжі та заморожені овочі. Під вечір до деяких супермаркетів завозять хліб.
Понеділок оголошують вихідним днем у Києві та області. Зачинені банки та половина магазинів.
Підприємець 25-річний Денис Дімурін дві доби простояв у заторі на трасі Київ — Чоп.
— Основна пробка почалася біля Житомира. Виїхав із Новограда-Волинського ввечері в п'ятницю. У Київ приїхав у неділю о п'ятій ранку. За 12 годин дістався від Луцька до Житомира, і майже добу сунувся звідти до Києва. На бензин витратив 300 гривень. Трактори чистили дорогу тільки в бік Житомира. Обіцяних пунктів обігріву — не бачив. Далекобійники ділилися солярою, пускали заночувати. Голодний був як собака.
У Криму вітер виривав дерева. Два останні місяці на південному узбережжі Криму було тепло, відцвіли проліски, розпустилися тюльпани. Через пониження температури до -6°С, померз цвіт вишень, черешень, ранніх персиків та абрикос.
У неділю, 24 березня, з Конотопського пологового відділення на Сумщині у столичний "Охматдит" 6 год. везли дівчинку з вадою серця, викликали реанімобіль із Сум. Але дорогою він застряв у заметах. Виштовхували, залучали грейдер.
— Реанімобіль виїхав із Конотопа о 20.50. На Чернігівщині, поблизу Бахмача фура застряла і загородила дорогу. Вручну її штовхали понад 10 людей. Близько третьої ночі дитину доправили в лікарню, — розповідає Василь Костюк, 39 років, із Державтоінспекції Конотопа.
У селі Молодіжне Козятинського району на Вінниччині породіллю 300 м несли на ношах до "швидкої".
Коментарі