Ексклюзиви
пʼятниця, 09 вересня 2016 05:55

Ахметов продав фабрику на окупованій території

Фінансово-промислова група СКМ 49-річного Ріната Ахметова продала 99,98% акцій збагачувальної фабрики "Колосниковська" на окупованій частині Донеччини.

— Російські війська окупували частину Донбасу разом з основними вуглевидобувними потужностями. Зруйнували налагоджені сировинні ланцюжки. "Колосниковська" і "Краснодонвугілля" залишилися на підконтрольній бойовикам ДНР території, — кажуть у прес-службі компанії. — Упав попит на вугілля. Отже, й на послуги зі збагачення. Потужності фабрики стали надлишкові. Щойно надійшла вигідна пропозиція, ми прийняли рішення.

Новим власником став Віктор Чмільов із Макіївки. Раніше був головним інженером збагачувальної фабрики "Пролетарська" в Макіївці, а з 2010-го очолює її наглядову раду. За Чмільовим стоїть донецький мільйонер, колишній народний депутат від Партії регіонів Андрій Орлов, пишуть ЗМІ. 2013-го, в розпал боротьби з оточенням Януковича за контроль над кількома збагачувальними фабриками, Орлов покинув Україну. Зараз його компанії знову працюють. Це пояснюють тим, що екс-"регіонал" налагодив контакти з керівництвом ДНР.

Ахметов купив "Колосниковську" 2013 року. До складу його компанії "Краснодонвугілля", що добуває коксівне вугілля, входять п'ять шахт і дві збагачувальні фабрики. "Колосниковська" була в цьому ланцюжку як збагачувальна ланка. Постачала концентрат Авдіївському та Єнакіївському коксохімзаводам, які входять у холдинг Ахметова "Метінвест".

— Від угоди Ахметов не виграє, бо мусить продавати активи. Але й не програє, — каже політолог 60-річний Вадим Карасьов. — Продає компанію, бо не може виплачувати зарплату працівникам і контролювати менеджмент. Останнім часом має проблеми з постачанням сировини. Поменшало ринків збуту. Ця фабрика не є вершиною фінансових вкладень СКМ. Тому її вигідніше ­продати.

Ахметов мусить маневрувати. Це як у футболі — для вирішення певних задач міняють гравців або тренера. Вимушений жертвувати незначними активами для збереження ядра своєї бізнес-імперії. У країні триває демонополізація енергетичного ринку. З цим можна пов'язати арешт рахунків "Київенерго", яку контролює Ахметов. Невдовзі перевірки можуть торкнутися його холдингу ДТЕК (найбільша в Україні енергетична компанія. — ГПУ). Тому мусить вирішити свої бізнес-задачі на окупованій території. У Києві має можливості відстоювати позиції, хоч і не такі міцні, як раніше. Олігархи поступово втрачають вплив на політичне життя у країні. Врешті будуть або капітанами великих підприємств, або втратять позиції та частину активів.

Зараз ви читаєте новину «Ахметов продав фабрику на окупованій території». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути