— Я где-то в пять ночи проснулась, потому что стало холодно. Руками к батарее, а она ничуть не горячая. Хорошо, что имею обогреватель. Включила его возле кровати, — розповідає Марія Мірошко, 56 років. Живе на п'ятому поверсі будинку 22а на вул. Червоноткацькій у Києві.
Там у підвалі в ніч на 26 січня прорвало трубу. Через це 32 житлові будинки, дитячий садок та спортивна школа залишилися без тепла.
— Зранку понаїхали жеківці, полізли в підвал, а звідти така пара йде. Двірник ходив по квартирах, просив усіх вдягатися тепло і включити обігрівачі, — продовжує Марія Мірошко.
Будинок, в якому прорвало трубу, зведений 40 років тому. Аварія сталася після того, як Дарницька теплоелектростанція через похолодання почала піднімати температуру води в системі.
— Десь о шостій ранку дізналися місце аварії. 28 будинків, серед них дитячий садок і школу, одразу підключили до опалення, коли локалізували аварію. Без тепла залишили тільки шість будинків навколо місця прориву, — пояснює 34-річний Богдан Морофіянець із Дарницької ТЕЦ. — Із часу зведення цього дому у ньому не було ніякого ремонту. Швидше всього, прорвало через зношеність труб.
Повністю теплопостачання на вул. Червоноткацькій відновили о 21.00, за 15 год. після моменту аварії.
— У нас уже тепло. Чоловік ходив дивитися в підвал, то казав, що трубу просто переварили. Ніхто нічого не міняв на нове. Тепер усі двері в під'їздах і підвалі відкриті, щоб вийшла волога, — розповідає телефоном жителька будинку Світлана Миколаївна вранці 27 січня.
У середу прорвало магістральну теплотрасу біля станції метро Петрівка. Утворилась яма завглибшки 2 м. Через загрозу підтоплення від електромережі відключили частину ринку Петрівка та насосну станцію "Дарниця".
Із початку опалювального сезону в Києві на мережах центрального опалення виникло 483 аварії.
Коментарі