
— За все годы только в прошлом пропустили праздник в Умани. Нам говорили, что здесь война. В этом году сняли лучшую квартиру. Кто знает, как сложится в следующем, — говорить ламаною російською 39-річний Шимон Аріл з Ізраїлю. Приїхав до міста Умань Черкаської області на свято юдейського Нового року Рош-а-Шана. 2015-го його відзначають 14–15 вересня. Це 5776-й рік за юдейським календарем.
Гуляння розпочалися 13 вересня з появою першої зірки — близько 19.00. Приїхали понад 29 тис. паломників із 21 країни. Найбільше їх з Ізраїлю — 28,5 тис.
— Малі сплять удвох на ліжку. За чотирьох дітей заплатив, як за двох дорослих, — каже Шимон Аріл. В Україну прилетів із чотирма синами і двома братами. Поселилися у приватному будинку неподалік могили духовного наставника Рабі Нахмана. Поїздка обійшлася у 4 тисячі доларів.
Паломники селяться в районі могильного комплексу. Кілька разів на день ходять до синагоги. Кому забракло місця всередині, моляться на вулиці. Там є спеціальні намети.
Розселяються у квартирах, приватних будинках, готелях. Ціна — від $100 з людини за п'ять днів. Також живуть у наметах. Після молитов танцюють і співають під час святкового застілля. Цими днями їм нічого не можна робити. Територію прибирають наймані працівники.
Місцеві розповідають, що здають житло на сайтах оголошень.
— Написала, що здаю будинок. Четверо паломників із Франції заплатили тисячу євро, — розповідає 51-річна Галина Тишин. Раз на день заходить у двір будинку — перевіряє, чи нема пожежі або підтопу. Сама в цей час мешкає на дачі за містом. — Житимуть дев'ять днів. Син провів їм екскурсію. Грошей не взяв, то попросили бути перекладачем, він знає англійську. Їздив із ними в Меджибіж і Бердичів. Раніше брала до 10 хасидів. Найбільше мала 2 тисячі доларів, але ремонт робила заново. Якось не вимкнули воду, то залили будинок так, що з підвалу відрами вичерпували.
Район паломництва охороняють понад 400 правоохоронців.
Коментарі
Естету
Не лестіть собі. Естет - людина, як мінімум, культурна і ввічлива. А ви просто-на-просто ображаєте журналістку. Вона ж не дегустатор і не винороб. А якщо ви аж так добре в циїх справах петраєте, то можна написати нормальне, а не образливе і брутальне зауваження.
естет - дурень, це якраз ти. журналіст просто записала те, що їй розповідали.
Мирослава, ви дура! На Артемівському заводі шампанське виробляють як раз за клисичною технологією. У Києві, Харкові тощо - зовсім не в чанах, а суміш вин (купаж) газують, ніби вашу улюблену кока-колу (ви ж, даруйте, далі цієї газировки у своєму гастрономічному розвитку ще не пішли?)...