четвер, 28 грудня 2006 17:26

250 тисяч листів щодня обробляють на Головпошті

Автор: фото: Євген КОЛЕСНИК
  Киянка Ольга Колесникова підписує новорічну листівку своїй подрузі, яка живе в Естонії
Киянка Ольга Колесникова підписує новорічну листівку своїй подрузі, яка живе в Естонії

"Із Людочкою ми разом навчалися", — підписує листівку на столичному Головпоштамті 86-річна Ольга Колесникова. — Після війни наші шляхи розійшлися. Вона живе в Естонії. Востаннє бачилися 10 років тому. Але на Дні народження та Новий Рік одна одну не забуваємо.

Своїх родичів в Україні зі святами жінка вітає по телефону.

Поряд на столику приклеює марку на листівку киянка Антоніна, 52 роки. Привітання адресує своєму 29-річному синові Іллі. Той уже шість років живе у США.

— Має все. Але перед Новим роком щоразу просить, щоб я йому листівочку з України вислала, — усміхається жінка.

Працівники Головпоштамту перед святами обробляють потрійну кількість кореспонденції — близько 250 тис. листів та листівок щодня.

В інших областях ситуація схожа. Так, на Тернопільщині листів стає вп"ятеро більше. Найчастіше їх адресують родичам-заробітчанам в Італію, Португалію, Велику Британію, Росію, Польщу. Поштові дільниці на свята працюють цілодобово.

— Хіба на п"ятнадцять хвилин відірвемося, щоб випити шампанського, — каже 57-річна Галина Гавриш, бригадир місцевої дільниці сортування. Вона розповідає, що відкриті листівки зараз не популярні. Зазвичай відсилають у конвертах. Багато на свята пишуть діти — Діду Морозі або святому Миколаю. Такі послання на пошті відкривають.

— Іноді читаю і плачу. Один хлопчик у Миколая просив капці для бабусі та колготи для мами, бо старі вже порвалися, — згадує Галина.

Подібні прохання поштарі направляють до міськради. Сподіваються, що влада допоможе сім"ям. На подарунки деяким дітям працівники пошти скидаються самі. Переважно купують цукерки.

Часом батьки надсилають своїм дітям листівки від Діда Мороза. Зверху в куточку надписують олівцем, коли бажано принести. Трапляються й незвичайні послання.

— Два роки тому перед святами отримали листівку на таку адресу: Микулинецький цвинтар, сектор N 15, могила N16. І написано: "Пробач, пробач, пробач. Я в усьому винна", — зітхає Гавриш.

Найбільше на свята пошта потерпає від хуліганів. Вони кидають у поштові скриньки сміття чи петарди або наливають води. Якийсь маніяк у Тернополі цілий місяць залишав у скриньці використані презервативи.

Часто неправильно вказують адресу або не пишуть її повністю. Тоді знайти адресата проблематично.

— Якось перед Новим роком прийшов лист з Америки. Написали лише прізвище. Ну, не відсилати ж його назад, — розводить руками 65-річна листоноша Ніна Литвиненко з Черкас. — Добре, що я тут уже 35 років працюю. Знаю майже всіх людей. Колегам подзвонила і доставили.

Якщо листів надходить дуже багато, поштові відділення наймають додаткових листонош. Зазвичай підробляти приходять студенти. 21-річний Богдан із Черкаського національного університету зізнається, що найцікавіше читати написи на звороті конвертів. Вони піднімають настрій та спонукають до роботи. Найчастіше пишуть "Доставте побыстрей!" і "Жми на газ, родная почта!"

Зараз ви читаєте новину «250 тисяч листів щодня обробляють на Головпошті». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути