Енергетики Буковини наповнили водою котлован першої черги Дністровської гідроакумулювальної електростанції.
До містечка Новодністровськ у четвер приїхала прем"єр-міністр Юлія Тимошенко. Спостерігала із верхнього майданчика, як робітники демонтували дамбу, що відділяла річку Дністер від електростанції.
— Ви прекрасно розумієте, який козир у наших руках. Ми зможемо економити газ, від якого ми так залежні від однієї держави-сусідки, — каже прем"єрка.
Перший гідроагрегат Дністровської станції має запрацювати 22 грудня цього року. На ГАЕС пояснюють: він працюватиме до наступної осені в тестовому режимі. Споживатиме надлишкову енергію, аби стабілізувати напругу. А після добудови Дністровська гідроакумулювальна електростанція має стати найпотужнішою в Європі. На ній працюватимуть сім гідроагрегатів потужністю 2268 МВт. Цієї енергії вистачить, аби працювали 22 млн лампочок-"стоваток". Дністровська електрика буде дешевою та екологічно чистою, переконують енергетики. Усі станційні агрегати виготовлені в Україні. Роботи ведуть 30 вітчизняних компаній.
— Якби не ГАЕС, то поїхав би на заробітки за кордон. Бо роботи тут більше немає. Але тепер із грошима трохи не ясно. Раніше щомісяця платили по 2 тисячі гривень. За листопад заплатили тисячу. Декому сказали, що можуть звільнити, бо йде скорочення, — розповідає "ГПУ" 37-річний робітник Андрій.
Але прем"єр-міністр і голова правління "Укргідроенерго" Семен Поташник запевнили, що робітників не звільнятимуть.
Коментарі