— Я працюю тут 10 років, але такого судна ще не бачив! Воно заввишки як 18-поверховий дім. Усередині — фантастика, все в золоті, скульптури. Кожна палуба квітами розмальована, — розповідає начальник Одеського морського вокзалу Микола Маковецький, 59 років.
У понеділок в Одеський порт зайшло найбільше пасажирське круїзне судно, яке будь-коли приймала гавань. Лайнер "Норвіджіен Джейд" пришвартувався о 7.30 до 15-го причалу морського вокзалу. 15-палубне судно має 294 м завдовжки.
Зустрічати його вийшло на причал усе начальство вокзалу й порту, був міський голова Одеси — Едуард Гурвіц. Із ним Микола Маковецький піднявся на борт лайнера. Каже, там чотири басейни, кілька саун, салон краси, спортзали, баскетбольний і волейбольний майданчики, тенісний корт, шість ресторанів, театри, бібліотека, казино. Між палубами курсує 15 ліфтів. Площа кают — від 15 до 19 кв. м.
— Пришвартувалося судно тихо, як велосипедист. Одеський оркестр був у білих сорочках і метеликах. Труби музикантів блищали, аж у очах мерехтіло. Капітанові вручили одеські сувеніри: штурвал, щоб знав дорогу до міста. А таріль із гербом міста вручав мер, — згадує Микола Маковецький.
У порту "Норвіджіен Джейд" стояв півдоби, у відкрите море відчалив о 17.00. За чверть години до відправлення біля судна зібралися 25 дельфінів. Екіпаж і пасажири роздивлялися їх у біноклі, аплодували.
— Казали, що ми спеціально їх випустили з дельфінарію. А дельфіни ловили собі рибку, бо погода була хороша, — продовжує начальник морського вокзалу.
Лайнер приписаний до порту США, ходить під прапором Багамів. Здійснює круїз із 29 вересня за маршрутом Афіни–Іракліон–Родос–Ізмір–Ялта–Одеса–Констанца–Варна–Стамбул. Середня вартість перебування на лайнері — $1000 на добу. Зі слів Маковецького, українці на борт судна в Одесі не сідали.
На лайнері було 2800 пасажирів, здебільшого громадяни США та Німеччини. Їх обслуговує екіпаж із 1154 осіб, водотоннажність корабля — 93,5 тис. т. Вартість "Норвіджіен Джейд" — близько півмільярда доларів США. Приблизно за таку ціну в країні недавно хотіли продати Одеський припортовий завод.
Для порівняння, затонуле 14 квітня 1912 року судно "Титанік" мало водотоннажність удвічі меншу — 53,1 тис. т, завдовжки було 269,04 м, а завширшки — 28,19 м. "Титанік" уміщував 2223 пасажирів, а екіпаж становив 899 осіб.
Коментарі