— Тільки на свинях ми втратили 500 тисяч. Щоб відбудувати приміщення, треба ще мільйон, — крізь сльози каже Людмила Климчук, 48 років, головний зоотехнік і дружина власника приватно-орендного підприємства ім. Войкова в селищі Михайло-Коцюбинське під Черніговом. — Згоріли 116 свиней. 26 свиноматок до 200 кілограмів трупами лежать. І маленькі поросятка з ними.
У понеділок свинарки Марія Палій та Ольга Третяк з іншими робітниками господарства розгрібають згарище після пожежі 4 лютого. Витягають обгорілі мерзлі туші із загородок на прохід. Поросят перекидають через хвіртки. У тварин здуті животи, у деяких повипадали нутрощі. Одну погризли коти та собаки.
Були морози до -35°C, свиноматки саме поросилися. Приміщення добре утеплили: на горище насипали тирси, вікна та двері позатикали соломою, поклали більше підстилки. Крім того, всередині стіни теж були дерев'яні.
— У суботу о 15.43 одна з доярок помітила дим, — говорить 36-річний Олег Дубина з управління надзвичайних ситуацій у Чернігівській області. — Відкрила ворота, щоб подивитися. Вогонь від свіжого повітря розгорівся ще більше. Викликали пожежну. Коли приїхав перший екіпаж місцевої частини, горіла половина свинарника. Води вистачило на кілька хвилин. Заправитися в господарстві не могли, бо в той день у них якраз вийшов із ладу насос. Воду брали в селищі — а це все час.
— Свині вищать, люди кричать, усе горить, а води немає. Лише через 40 хвилин приїхали інші машини, — розказує Людмила Климчук.
То були три екіпажі з Чернігова й один — із Михайло-Коцюбинського.
— Імовірною причиною пожежі стали відкриті інфрачервоні лампи, якими обігрівали поросят, — продовжує Олег Дубина. — Або вони висіли занадто низько й нагріли підстилку, що вона зайнялася, або одна з ламп лопнула й нагріта спіраль попала на солому.
Тварини та майно не були застраховані. Туші закопають на скотомогильнику, їсти їх не можна.
Коментарі
2