27-річний Максим Мальований, який 2 тижні жив у столиці Австрії, розповів, що Відень найбільше вразив простотою свого парламенту та свине-вівцями.
Біля усіх туристичних цікавинок Відня розміщено різдвяні ярмарки. Найбільша – біля ратуші. Але увагу привертає ярмарок на Карлсплац, недалеко від Віденської опери. На ярмарку також є і місце для дитячих забав. Відсутність снігу для віденців не біда – розкидали для дітей солому.
"Справжні, хоча для мене дуже казкові, свине-вівці відрізняють цей різдвяний ярмарок від інших. Це новий тип тварини, виведений через схрещення свині із вівцею: має рило свині, а кожух вівці".
Максим каже, що деякі австрійці часом люблять покепкувати над мусульманами: чи їстимуть вони таке м'ясо, адже мусульмани не вживають свинини, але дуже люблять баранину. У відповідь більшість мусульман здивовано розглядають чудернацьких істот. Деякі кмітливіші відповідають: "Спершу варто подивитися, що їдять ці істоти. А потім ми Вам скажемо, чи це свиня".
Майже усюди можна придбати традиційний австрійський різдвяний напій – пунш – смаки на будь-який вибір. Вартість – від 3,5 до 5 євро.
"По Рінгштрассе підійшли до австрійського парламенту, – продовжує Максим. – Нашому здивуванню не було меж, коли дізналися, що на екскурсію можна потрапити прямо зараз без пред'явлення жодних офіційних документів, чим не може похвалилитися наш вітчизняний парламент. Вхід – 5 євро (разом із екскурсоводом). Екскурсовод почав розповідати німецькою. Німецьку я знаю поганенько, трохи розчарувався, але подумав, що це непогана нагода попрактикувались. Але тут наступне здивування – він запитує, скільки осіб не розуміє німецьку. Нас таких було з десяток. Він одразу перейшов на англійську й усю екскурсію вільно розмовляв, то однією, то іншою мовою".
"Після входу ми попрямували до вітальної зали. Як і весь парламент, вона оформлена у грецькому стилі – це повинно створювати відповідну атмосферу й сприяти тому, щоб депутати краще думали, проймалися духом демократії і розуміли важливість рішень, які прийматимуть" - розповідає Максим.
Найбільшою несподіванкою стала сесійна зала Національної ради. Мало того, що вона виглядає як пересічна зала української облради, так там ще й відсутні будь-які електронні засоби для голосування. На моє запитання: "Як же відбувається голосування?" у відповідь почув: "Ті, хто за, просто підводяться зі своїх місць". Бачачи недовіру в моїх очах, екскурсовод запросив мене відвідати будь-яке засідання і самому в усьому переконатись".
Виявляється, що будь-хто, навіть не громадянин Австрії, без попередньої реєстрації може прийти на засідання – потрібно при вході тільки пред'явити посвідчення особи. Єдине обмеження – в залі заборонено кричати та їсти, як депутатам так і відвідувачам.
До Другої світової тут була Верхня палата, але після потрапляння бомби, зала була реконструйована та стала робочим місцем для Національної ради. До парламенту також входить і Федеральна рада.
"Нижня зала є такою як в часи Австро-Угорської імперії – і оформлена в римському стилі. Екскурсовод пожартував: "За задумом, політика має відповідати стандартам грецької демократії, але вона все одно виходять "римською".
Зараз тут відбуваються тільки урочисті засідання: з нагоди прийняття присяги президента чи День вшанування жертв нацизму 5 травня. Загалом у Національній Раді засідають 183 депутати, які представляють 8,5 млн австрійців.
Виявилось, у Відні також діє найдавніша Греко-католицька церква за межами України. Це церква святої великомучениці Варвари. Парафія тут діє із 1784 року. Це також місце збору української громади.
Коментарі
1