40% території Непалу на висоті понад 3 тис. м над рівнем моря. Тут розташований Еверест - найвища вершина світу. Туристи їздять сюди переважно заради походів гірськими масивами.
Населення Непалу - близько 28 млн. Більшість сповідують індуїзм та буддизм. Місцева валюта - рупія. 1грн дорівнює приблизно 9 рупій.
Суміш диму від дров, якими опалюють будинки, вихлопних газів, екзотичних пахощів і смажених пиріжків - оце запах Непалу.
З України до Непалу дешевше дістатися через Індію. До Делі літаком, а далі - поїздом або автобусом. Краще останнім, бо потяги переповнені й можуть затримуватися на добу.
Пляшка води в місті коштує 20 рупій, на високогір'ї - 200. Пити місцеву воду туристам не радять - через небезпеку розладу шлунку. Ми додавали таблетки для дезінфекції - їх продають в аптеках.
У подружки з рук мавпа вирвала кілограмову в'язанку бананів. У містах приматів повно. Якщо дивитися їм в очі - сприймають це як виклик. Скалять зуби й можуть кинутися.
Електропроводи хаотично натягнуті між будинками і стовпами, подекуди звисають цілі мотки. Це псує будь-яку фотографію в центрі міста.
Різнокольорові прапорці, нанизані на мотузки між будинками, мають приносити щастя перехожим. На кожному з них - побажання.
Кілька років тому, коли до влади прийшли комуністи, люди малювали на стінах серпи й молоти. Тепер ці малюнки вицвілі й затерті. Про владу можна почути те саме, що в нас говорять про Януковича.
Їхати в Непал треба весною або восени. Влітку там мусонні дощі, зимою — холодно.
Весь репортаж читайте у журналі "Країна" № 87
Коментарі
4