"Щоб побачити усю Мальту, орендували з чоловіком автомобіль на день. Це набагато дешевше, ніж в Іспанії чи Італії. За весь день заплатили усього 12 євро. Стільки ж обійдеться на острові таксі. Усі дороги на Мальті безкоштовні, рух лівосторонній", - згадує киянка Ольга Забожчук.
У червні вона з чоловіком Андрієм тиждень відпочивала на Мальті.
"Вирішили на Мальті провести свій медовий місяць, - говорить дівчина. – Поселились в 5-зірковому готелі. У вартість путівки входило триразове харчування. Алкоголь доводилося купувати за гроші. Годували дуже добре. В ресторан ходили всього один раз, щоб спробувати місцеві делікатеси – запеченого кролика і пастиції – слойки з сиром і шпинатом".
На Мальті діє євро.
"Долари на євро можна обміняти у банках. Вони працюють навіть по суботах, - згадує Ольга. – На Мальті живе мало людей. Це найменш заселена країна ЄС. Наприклад, у столиці Валетті усього 9 тисяч жителів. Усі знають один одного, бо між собою як не родичі, то друзі. Дуже багато туристів з Росії. З нами на одному поверсі жив хлопець, якого оштрафували на 200 євро на секс на пляжі. Не знала, що з цим там настільки строго. Увечері можна зустріти дівчат у коротких спідницях. Це або туристки, або повії. Мальтійські жінки дуже скромні. Хто хоче розваг, їде у місто Пачвіль. Там дискотеки, повії, у клубах можна купити легкі наркотики."
У столиці Валетта майже нема адрес. Усі будинки носять імена святих, інших міст чи країн, прізвища роду, який тут живе.
"Наші знайомі знімали кімнату у хостелі в будинку святої Єлени, - розказує Забожчук. – До речі, знімати хостел дуже вигідно, бо ціни смішні – по 20 євро за двомісний номер з душем і туалетом всередині. У вартість також входять сніданки і користування інтернетом".
Подружжя брало уроки дайвінгу.
"На Мальті багато центрів підводного плавання. Уроки дайвінгу можна брати за 20 євро на годину. У морі багато екзотичних рибок. Радили не торкатися до тих, у яких тіло чи гребінці червоного кольору. Кажуть, вони отруйні. Коли ніжитися на пляжі набридло, поїхали на екскурсію у містечко Мдіна. Тут раніше селилася уся місцева знать. Після заходу сонця місто за середньовічною традицією досі закривають брамою. Краще не затримуватися на прогулянки та екскурсії допізна, бо доведеться тут же заночувати", - говорить Ольга.
Коментарі
1