Вівторок, 19 травня 2020 17:59

Українцям треба вгамувати жабу, яка душить - експерт про курортний сезон

Українцям треба вгамувати жабу, яка душить - експерт про курортний сезон
Цього року українці можуть масово вирушити на відпочинок всередині країни - готельєри вже відкривають попереднє бронювання. Фото: unsplash.com

Наскільки зміниться вартість відпочинку нинішнього курортного сезону і що нового з'явиться в обслуговуванні клієнтів, експерти туристичної галузі поки що не прогнозують. Водночас деякі українські готельєри вже відкрили попереднє бронювання номерів, орієнтуючись на торішні ціни.

Пропозиції формуватимуться під попит та купівельну спроможність туристів, розповів в інтерв'ю Gazeta.ua президент туристичної компанії "Гамалія", голова Всеукраїнської асоціації туристичних операторів Ігор Голобуха.

– Якщо говорити про літній відпочинок, то завжди найпопулярнішими країнами залишаються Єгипет, Туреччина, Греція. Зараз ці країни роблять усе можливе, щоб відновити туристичні потоки. Запроваджують нові санітарні процедури для своїх готелів. Перевіряють поки що для розвитку внутрішнього туризму – відпочинку своїх громадян. Про іноземців поки що не йдеться. Наразі лише відкриваються пляжі в цих країнах і розпочинаються процедури отримання санітарних паспортів готелями. Із прицілом на те, щоб у липні-серпні почати приймати іноземних туристів.

Усі ці країни підкреслюють, що зацікавлені, зокрема, і в українських туристах. Також про це думають і Болгарія, яка поруч, та Кіпр, Хорватія, Чорногорія. Але європейські країни поки що ставлять для себе за мету відновити туристичний обмін всередині Шенгенської зони. Невідомо, як далі розвиватимуться події і відкриватимуться кордони цих країн для інших іноземців, маю на увазі не лише європейців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єгипетські готелі відкриваються для туристів

Як змінюватиметься цінова політика на тури: чи здорожчають вони і наскільки? Чи навпаки знизяться, бо, можливо, ці країни захочуть відбити втрати за рахунок кількості людей?

Усі країни розуміють, що економічна криза у світі не дасть змоги високо підіймати ціни. Ті додаткові санітарні норми, які запроваджують у різних країнах, санітарні обмеження вимагають від готельєрів додаткових витрат. Одночасно обмежуватимуть їх у кількості туристів, яких можна приймати в готелі. Тому тут треба знаходити консенсус між ціною та можливостями. Тому що деякі готелі в тій же Туреччині анонсували, що їм невигідно зараз відкриватися, якщо вони виконуватимуть усі ті санітарні норми, до яких їх примушують.

Ніхто не може сказати, наскільки зміниться вартість. Поки що всі орієнтуються на вартість торішню.

Там хочуть переглянути систему ол-інклюзів і скасувати її. Чи правда це і якщо так, то яка система харчування буде?

Поки що не йдеться напряму про скасування системи ол-інклюзив. Скоріше, буде гібридна система: або ви можете обирати страви і вам їх принесуть офіціанти за столик. Або можна прийти обрати страву, але їх накладатимуть працівники ресторану. Відгороджені санітарними перекриттями від відвідувачів, щоб дотримуватися санітарних норм.

Чи зростуть після карантину ціни на квитки для подорожей за кордон? На авіаперельоти, автобусні тури Європою.

Нові санітарні норми певним чином можуть вплинути на вартість перельотів та переїздів. Зараз відпрацьовують формули обслуговування пасажирів під час посадки до літаків та перебуванні в аеропортах. Ідуть розмови про те, що в самих літаках буде пониження кількості місць. Але це поки що в обговореннях, немає чітких рекомендацій.

З одного боку, санітарні служби чи організації охорони здоров'я розмірковують, що робити. З іншого боку – Міжнародна асоціація повітряних перевізників (IATA) каже, що системи вентиляції в літаку дають змогу ефективно боротися з різними бактеріями та вірусами. Усе це не повинно відбиватися на завантаженні літака.

Наразі чіткого розуміння про те, як відбуватимуться перевезення, немає. Але зрозуміло, що додаткові обмеження не зовсім добре впливатимуть на цінову політику. Думаю, пропозицію формуватимуть залежно від попиту та купівельної спроможності туристів.

Lufthansa нещодавно оголосила про перший рейс Київ – Франкфурт 1 червня. Чи є відомості про поновлення авіасполучення від інших авіакомпаній?

– МАУ теж оголосила про поновлення своїх програм з кінця травня. А потім згорнула їх і анонсувала на кінець липня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Lufthansa оголосила про поновлення польотів до Києва

Зараз усе вилами по воді писано. Бо не ясно, коли розпочнуть процедури пом'якшення карантинних заходів. Із того моменту, як сформулюють санітарні вимоги, почнуть поновлювати, зокрема, сферу подорожей.

Як карантин вплине на внутрішній туризм - чи отримає він цьогоріч поштовх для розвитку?

Внутрішній туризм має шанс для розвитку. Є певні напрацювання, рекомендації в самих готельєрів та професіоналів туристичного бізнесу щодо покращення санітарного стану в санаторіях та на базах відпочинку. Цей список містить понад 50 пунктів, включає застосування різних антисептиків, постійне санітарне оброблення, рекомендації щодо дистанціювання.

Але він має лише рекомендаційний характер і не обов'язковий для виконання - не затверджений Кабміном, Державною агенцією з розвитку туризму чи санітарною службою України, які зобов'язали б готелі впроваджувати такі ступені захисту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали країни, де українці зможуть відпочити цього літа

Є багато питань, зокрема й щодо контролю виконання. Тому що багато різних закладів працюють без дозволів та сертифікатів. Тому в туристів є певна пересторога – як і куди їхати. Хоча бажання відпочивати в українців є. Табори відпочинку і турбази, які зараз починають роботу, запускаються з певними порушеннями. Це може дати негативні наслідки.

Чи немає ризику, що бази відпочинку в умовній Кирилівці чи Залізному Порті почнуть неадекватно заломлювати ціни враховуючи те, що українці не можуть поки що літати й улітку, очевидно, пробуватимуть потрапити на внутрішні моря?

Ціни можна захмарно підвищувати, але сьогодні купівельна спроможність більшості населення досить низька, доходи в людей впали. Тому, якщо сильно піднімуть ціни, готелі простоюватимуть. Тут треба вгамувати жабу, яка душить.

Українці вже консультуються з турагентами щодо літнього відпочинку, з українськими готелями зв'язуються туристи. Цікавляться пропозиціями та умовами. Є від деяких готелів пропозиції раннього бронювання з великими знижками, десь 15-20%. Робота ще не дуже жвава, але вже ведеться.

Проєкт рішення про поступове зняття внутрішніх обмежень на пересування, введених у зв'язку з пандемією коронавірусу, підготувала Європейська комісія, яка є виконавчим органом ЄС.

Таким чином у Європі планують пожвавити сектор перевезень і туризму, які зазнали значних збитків.

Зараз ви читаєте новину «Українцям треба вгамувати жабу, яка душить - експерт про курортний сезон». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1953
Голосування Де ви плануєте провести новорічні свята?
  • У Карпатах
  • На гірськолижному курорті у Європі
  • Поїду в теплі краї
  • Удома
  • Я працюватиму на Новий рік
  • Інша відповідь (у коментарях)
Переглянути
Погода