Одне з найчарівніших місць для відпочинку у Криму — це мис Фіолент в районі гроту Діани.
24 липня о 10 ранку приїжджаємо з друзями потягом у Сімферополь. Звідти за 12 гривень з людини електричкою добираємося до Севастополя. Їдемо 2 години. Електрички з столиці автономії відправляються що кілька годин. Водії маршруток правлять за цю ж відстань 100 гривень з одного.
У Севастополі від вокзалу 17 маршруткою доїжджаємо до зупинки 5-ий кілометр. Севастополь - одне з небагатьох міст, де за проїзд у маршрутці платять при виході. На 5-му пересідаємо на автобус №3 до Царського села. Від зупинки до моря йти близько 30 хвилин. У селі люди здають кімнати туристам від 100 гривень за добу й дорожче.
Між селом та морем скелястий спуск. Приблизно на його середині розташована невелика рівнина завдовжки 300 метрів. Тут ростуть місцеві дерева, туристи розставляють намети. Ніхто за це грошей не бере. З дровами проблематично, тому дехто приїжджає з примусами.
Із наметового табору до моря можна спускатися на кілька пляжів крутими схилами. Один з диких пляжів має багато величезних каменів, які ріжуть ноги. Трохи правіше є дикий пляж із мілкою галькою, до нього можна переплисти. З іншої стогони гроту розташований громадський безкоштовний пляж. Зверху туди можна спуститися металевими сходами. Проте там гори сміття та страшенний сморід.
Із громадського пляжу в море виходить скеля заввишки 20 метрів. Найвідчайдушніші відпочивальники ризикують скакати з неї у воду.
На дикому пляжі із галькою періодично відпочивають нудисти. Вони встановлюють прямо на пляжі намети і проживають там тижнями. В радянські часи влада мала намір збудувати на цей пляж ліфт. Зараз у скелі збудована величезна шахта, яку перетворили на сміттєзвалище. На цьому ж пляжі знаходиться одне з джерел де можна набирати прісну воду.
На усій території мису живе багато тварин та комах. Найчастіше зустрічаються ящірки. Із отруйних комах можна зустріти сколопендру, каракурта. У воді багато крабів, риби та різноманітних рапанів, мідій. Виловлювати їх заборонено. Територія мису — це територія заповідника. Штраф - півтори тисячі гривень.
Продуктові магазини та намети розташовані на трасі біля зупинок. Щоправда ціни вдвічі вищі ніж у решті українських міст. Кілограм дині 5 гривень, помідори 10, кавуни 3,5, виноград 25. Власники більшості яток з овочами - татари та узбеки. При купівлі потрібно бути уважним, торгаші люблять приплюсувати зайві кілька гривень.
У загальному 10-денний відпочинок на двох із наметами на мисі може обійтися від 400 гривень, у залежності від апетиту.
Коментарі
10