Опільська долина казок розташована у лісі біля села Куряни Бережанського району Тернопільщини. Жодних вказівників до неї немає. Про природну пам'ятку знають місцеві краєзнавці та екологи. Екскурсію тут проводить еколог Галина Проців.
"Бережанське Опілля – це найвищі пагорби на території між Карпатськими і Уральськими горами, - розповідає Галина Петрівна. – Вони формувалися у той самий період часу, що і Карпати. Узагалі Бережанщина -- це унікальний край, який приваблює туристів у будь-яку пору року. Тут є свої гори, санні і гірськолижні спуски. Навіть власна Опільська печера. Щоправда, вона небезпечна для спуску – спелеологи попереджають, що вона рухома".
У лісі біля Курян досі залишилися велетенські вапнякові останці. Побачити їх можна, піднявшись на доволі крутий підйом. Дорога веде стрімко вгору. Увесь шлях – це близько 800 метрів. Але щоб пройти його, потрібно мати зручне взуття, що не промокає –схили вкриті густою рослинністю, а в лісі доволі вогко.
Через великі розміри біле каміння виглядає нереально. Людина поряд із цими вапняками схожа на ліліпута.
"Сюди часто приводили дітей, показували красу рідного краю. То вони розгледіли в обрисах цих вапняків 72 казкові персонажі. Тому цю місцевість і називають Опільською долиною казок, а дорогу до неї – стежкою Робінзона, - пояснює Проців. - Хоча офіційно це місце має назву Курянівський феномен. Загальна його площа – 0,2 га. Кажуть, тут ще 40 тисяч років до нашої ери жили люди".
Дорогою до Курянівського феномена можна побачити різноманітні червонокнижні рослини.
"У нас росте понад 80 рослин із Червоної книги України. Зокрема, унікальна колекція орхідних", - каже Галина Проців.
Коментарі
1