Американці, які живуть у Чикаго, часто люблять хвалитися тим, що звідти родом мультиплікатор Волт Дісней, президент Барак Обама і його дружина Мішель. Про це кореспонденту Gazeta.ua розказав львів'янин Дмитро Назарук.
Торік у жовтні від літав у Чикаго по студентському обміну.
"Усі, хто приїздять до американського Чикаго, в обов'язковому порядку відвідують Мічіган-авеню і фотографуються під 8-метровою скульптурою Мерлін Монро. Її в місті поставили тимчасово. Статуя важить 17 тонн. У Чикаго мене вразили додаткові дороги під землею. На відміну від інших американських міст, у Чикаго майже не буває заторів. Під землею є пішохідні доріжки і навіть світлофори, на табличках вказуються назви вулиць, які знаходяться зверху. Але ходити там небезпечно. Там часто поселяються безпритульні", - говорить Дмитро.
Хлопець радить усім українцям, яким вдасться побувати у Чикаго, відвідати український район "Юкрейн Вілідж".
"У "Юкрейн Вілідж" живе багато українців, навіть вивіски на вулицях дублюються українською мовою. У магазинах можна купити українські продукти, спробувати українські страви. У багатьох ресторанчиках продають вареники з вишнями, картоплею і капустою".
Радить не везти до Чикаго копчене і варене м'ясо, домашні консерви, ліки, цукерки з лікером та лотерейні квитки.
"На ввезення цих речей і продуктів у Штатах – табу. Можна везти з собою літр алкоголю і блок цигарок. Обов'язково сходіть у природничий музей Чикаго, де знімали фільм "Ніч у музеї". Там є складені у повний ріст скелети динозаврів".
За словами мандрівника, найкраще розгледіти місто можна з Уелліс Тауер – найвищого будинку в США.
"Висота Вілліс Тауер 442 метри. Будинок має 110 поверхів. Якщо ще враховувати два шпилі над ним, то висота будинку становить 527 метрів. Туристів пускають на 103 поверх з кількома скляними балконами. Там можна сидіти півдня і просто розглядати Чикаго, фотографуватися і відпочивати. З туристів беруть за вхід 17 доларів",
На вході до ресторанів і розважальних закладів охоронці перевіряють документи, тому повсюди з собою варто носити паспорт чи права.
"Дуже сподобалась чиказька піца. Вона відрізняється від італійської. Сир кладуть на основу, а не зверху. Смакота неповторна", - запевняє Дмитро.
За словами Назарука, перший тиждень важко було розібратися у чиказькому метро.
"Там вісім віток і понад 140 станцій, - згадує турист. – Коли побачив на одній зі станцій метро український прапор, трохи здивувався. Друг з університету пояснив, що Чикаго – місто-побратим нашої столиці Києва".
Коментарі
6