— Із шахтарями спускалися у двоповерховій залізній кліті. Спуск зайняв декілька хвилин, — розповідає киянка Олена Яресько.
Із друзями була на екскурсії в шахті "Родіна" в місті Кривий Ріг Дніпропетровської області. Це найглибша в Європі. Залізну руду добувають на глибині 1,3 км.
— Залізна руда чорна. Але навколо шахти все вкрите червоним пилом. Навіть коти і собаки червоні. Ми переодяглися у робу шахтарів, нам видали ліхтарики, — згадує Олена. — В шахті завжди горить світло, стіни забетоновані. Стрілки на коліях автоматичні. Нас заводили в диспетчерську. На пульті видно рух підземних поїздів.
3-годинна екскурсія коштує 70 грн. Екскурсії також влаштовують на соляні шахти селища Солотвино Закарпатської області.
Там є підземне озеро, соляні тунелі. На сувенір дарують 300-грамову грудку солі. На глибині 300 метрів є санаторій. Лікують астму, ревматизм, псоріаз. Пацієнти нагору не піднімаються. Там їдять і ночують. У палатах із соляними стінами 23 градуси тепла. У повітрі мікробів удесятеро менше, ніж в операційній. Бронхіт лікують за три дні.
У місті Соледар за 100 км від Донецька теж влаштовують екскурсії соляними шахтами. Копальні — на глибині 300 м. Туристи проходять 700 м під землею. За екскурсію платять 150 грн.
Заводять на підземне футбольне поле та в концертний зал. У лабіринтах розставили скульптури із солі — гноми, пальми і скрині. Можна пограти в більярд, шахи й теніс.
Концерт слухали в касках та халатах
У соляній шахті в Соледарі облаштували концертний зал. 2004 року Донбаський симфонічний оркестр із диригентом австрійцем Куртом Шмідтом виконував музику Моцарта і Штрауса. Співала солістка Віденської опери Вікторія Лук'янець.
- Є лише два-три театри, акустика в яких краща за цю шахту. Ноти за мить підлітали до стелі, а спускалися повільно, наче хмарини, — розповідав після концерту Курт Шмідт.
Його слухали 200 глядачів. Квитки купували по 5 тис. грн. На концерті сиділи в касках та халатах.
Коментарі