Ексклюзиви
Пʼятниця, 12 вересня 2008 17:07
Вікторія Стах
Вікторія Стах
Вікторія Стах

Усміхнеться баба

 

Похресник мого чоловіка ціле літо жив у бабці та діда в селі Залуква, яке межує з Галичем. Малий мав там бурхливе життя, цілковиту свободу й самостійність. Навіть на власні очі побачив повінь — на щастя, його родичам це лихо не завдало шкоди. До Києва повертався неохоче.

Дитина, яка ціле літо прожила в Галичі, не може не знати текст гімну України. Мама вирішила його перевірити. Ярема замість "Ще нам, браття українці, усміхнеться доля", упевнено промовив: "Усміхнеться баба".

Спершу я подумала, що малий уже підріс і в нього на думці дівки. Але кума пояснила, що йдеться про рідну Яремину бабцю. Він за нею дуже скучає.

Навіть дорослому часом складно збагнути, що воно таке, ота доля. Дітям — легше. Бо бабуся — це людина, яка втілює, пояснює та конкретизує чимало абстрактних і незрозумілих понять.

Набрали пива, горішків і вмостилися на газоні

Недавно після презентації книжки пішли з приятелями в парк Шевченка. Набрали пива, горішків і вмостилися на газоні. Серед нас був юнак, білорус російського походження. Він намагався говорити українською, але затинався та блукав між трьох мов. Зрештою витягнув із чохла скрипку й узявся грати Гріга, Вівальді, Моцарта. На газон сходилися усміхнені незнайомці. Охоронці порядку спостерігали за нами звіддалік і теж усміхалися. Тому ми не боялися, що вони зараз підійдуть і почнуть вимагати документи чи потягнуть у "мєнтовозку". Було відчуття, що вгорі з пелехатих дерев нам усміхається доля.

Зараз ви читаєте новину «Усміхнеться баба». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

9

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Вікторія Стах
Я — істеричка 54 Переглядів: 4667
Іграшки 4 Переглядів: 1981
Сон про театр 6 Переглядів: 2800
Храм 8 Переглядів: 1171
Чоловік із акцентом 3 Переглядів: 1165
Голосів: 127
Голосування П'ятов втратить місце основного воротаря "Шахтаря" та збірної України?
  • 1) так, він регулярно помиляється і вік уже грає проти голкіпера
  • 2) ні, вкотре доведе свою психологічну стійкість і далі гратиме на потрібному рівні
Переглянути
Погода