У драматичній кінцівці матчу чехи забили два голи, здобули вольову перемогу, а разом із нею і путівку в півфінал молодіжного чемпіонату Європи. Голи Яна Храмости і Томаша Пекгарта, які вийшли на заміну, вибили англійців із боротьби.
На 76-й хвилині результативним ударом головою Данні Уелбек наблизив англійців до третього поспіль виходу в півфінал молодіжного чемпіонату. Все перевернулося з ніг на голову в заключному відрізку матчу - на 88-й хвилині Храмоста зрівняв рахунок, а в компенсований час Пекгарт приніс чехам необхідну перемогу.
Із шістьма очками підопічні Якуба Доваліла посіли в групі В друге місце. Переможці квартету іспанці набрали на один бал більше. Що стосується команди Стюарта Пірса, то вона, зазнавши шокуючої поразки, втратила можливість поборотися за чемпіонський титул.
Якщо у поєдинку з українцями Деніел Старрідж діяв більше на фланзі, то в заключному матчі групового етапу він повернувся в центр атаки, де склав пару форвардів з Уелбеком. Кожен із них міг відкрити рахунок вже на початку поєдинку. На восьмій хвилині лідер нападу британців Старрідж навіть вразив ворота чехів, проте гол не був зарахований через положення "поза грою". Потім воротаря Томаша Вацліка прицільним ударом перевірив Уелбек.
Після невдачі в матчі з іспанцями, проти яких чехи грали з двома нападниками, Доваліл повернувся до перевіреної схеми з одним футболістом на вістрі атаки. Ним став Лібор Козак, який зайняв місце Пекгарта. Чехи, яких влаштовувала і нічия, на старті поєдинку не поспішали атакувати. Перший небезпечний момент створили на 17-й хвилині, коли після удару Лукаша Маречека англійців виручив воротар Френк Філдінг. Цей епізод помітно підбадьорив підопічних Доваліла. Англійцям пощастило, коли після передачі Яна Лецякша вздовж воріт Марцел Гецов не влучив по м'ячу.
Наприкінці тайму краще виглядали англійці, в яких могли відзначитися обидва крайніх півзахисника. Спершу Томас Клеверлі, який пропустив матч з українцями, замикав подачу на дальню стійку у виконанні Раяна Бертранда, але направив м'яч у зовнішню сторону сітки. Потім близьким до голу був Скотт Сінклейр, який добре виглядав, вперше на турнірі з'явившись у стартовому складі. Перед перервою він продемонстрував класне володіння м'ячем, після чого змістився з лівого флангу і змусив голкіпера Вацліка відбивати удар в котячому стрибку.
На трибунах стадіону у Віборзі зібралося 5262 глядача, серед яких були гравці збірної Білорусі. До перерви стало ясно, що у півфіналі її чекає зустріч з іспанцями, які на той момент впевнено вели в рахунку в матчі з українцями, практично гарантувавши собі перше місце в квартеті В.
Чехи ж, здавалося, спокійно втримають нічию і вийдуть у плей-офф із другого місця. Збірна Англії ніяк не могла знайти шпарину в обороні команди, яка пропустила найменше м'ячів у кваліфікації. Проте за 14 хвилин до кінця основного часу все змінилося - Старрідж зробив вивірений навіс із правого флангу, а Уелбек головою відправив м'яч у сітку.
Потім міг відзначитися вже сам Старрідж, з ударом якого впорався Вацлік. Під кінець матчу чехи проявили характер і вирвали перемогу, причому по голу забили футболісти, що увійшли у гру з лави запасних. Гецов низом прострілив у штрафний майданчик, і м'яч рикошетом від Уелбека прилетів точно до Храмости, який не схибив - 1:1.
Нічия виводила збірну Чехії в півфінал, але команда Доваліла на цьому не зупинилася. Оскільки збірна Англії всіма силами пішла вперед, сподіваючись забити переможний гол, чехам вдалося провести кинджальний контрвипад, у завершенні якого Храмоста вивів на удар Пекгарта. Схибити в цій ситуації було неможливо.
Коментарі