"Парі Сен-Жермен" влітку залучив до складу Ліонеля Мессі. Клуб перетворюється на монстра, яким колись здавався "Манчестер Сіті". Єдина різниця, що "Сіті" брав гравців на перспективу, а Париж — зрілих майстрів, яким залишилося у футболі два-три роки. У підсумку "Сіті" жодного разу не виграв Лігу чемпіонів. Побачимо — чи це вдасться ПСЖ.
Коли клуб перетворюється на монстра за складом, це зовсім не означає монстра за грою. Торік команда не стала навіть чемпіоном Франції. Тепер проти неї боротимуться з подвійною енергією. Не факт, що зірки Парижа витримають такий запал суперників.
Очевидно, у футболі є надлишок коштів. Клуби купують "зірок" за шалені гроші. Але з одного боку, на вершині є кілька команд, які дозволяють собі витрачати мільярди доларів. З другого — купа клубів, які ледве зводять кінці з кінцями.
Таке було понад 40 років тому в НХЛ і НБА. Тоді організатори змагань зробили революцію, змінивши систему драфту (аутсайдери ліги беруть найкращих молодих гравців. — ГПУ) й увівши стелю зарплат. Очевидно, цим шляхом треба йти і УЄФА, якщо вона хоче зберегти свої позиції.
Суперклуби вже були в інших видах спорту, але це ні до чого доброго не привело. У 1970–1980-х монстрами були хокейний і баскетбольний ЦСКА. А де зараз російські хокей і баскетбол?
2012-го "Зеніт" із Санкт-Петербурга, маючи в спонсорах Газпром, читай російську державу, створив у Східній Європі суперклуб на зразок того, яким зараз у Старому світі є ПСЖ. І що він виграв? Виграли запрошені футболісти. Халк, Вітсель і їхні колеги. Вони повезли з Росії величезні гроші. А спортивних успіхів у команди з Санкт-Петербурга немає досі.
Цікаво буде подивитися на роль Мессі. В "Барселоні" він був примхливою дитиною, яка вимагала іграшку й одразу отримувала її. Тепер дитина стала студентом і кардинально міняє стиль життя. Примою, як у раніше, Мессі вже не буде. Швидкість Ліонеля падатиме з кожним роком. Йому буде важко конкурувати за місце в основному складі. Та ще й у такого деспотичного тренера, як Маурісіо Почеттіно.
Коментарі