Український борець 28-річний Василь Федоришин минулої суботи переміг на турнірі в Красноярську. Змагання були присвячені пам"яті дворазового олімпійського чемпіона Івана Яригіна.
Як вдалося так швидко вийти на пік форми?
— Оманливе враження. Насправді на пік я ще не вийшов. Не змагався з вересневого чемпіонату світу, де здобув "бронзу". Тому перших кілька сутичок у Красноярську відновлював відчуття. Упродовж дня провів шість сутичок. Особливо важко було у чвертьфіналі й півфіналі. Через те, що мав останній порядковий номер, боровся майже без пауз. Мої поєдинки між чвертьфіналом і півфіналом розділили 10 хвилин.
У фіналі ви перемогли японця.
— Хідетоші Ода мав простішу турнірну сітку, ніж я. До того ж його суперники не помітили однієї особливості — азієць бореться майже без прийомів, від оборони. Йому таланило з жеребом, тому й перемагав. Я з перших секунд сутички почав діяти активно. У першому поєдинку провів свій коронний кидок "кочергою". У другому ж кинув Оду через стегно. Цей прийом був моїм улюбленим у дитинстві. Разом із тим, припускаю, що молодий 19-річний азієць розгубився і діяв проти мене надто скуто. Усе-таки досвіду маю більше від суперника.
Чи розраховували на зустріч у Красноярську з росіянином Бесиком Кудуховим, який переміг вас у півфіналі торішнього чемпіонату світу?
— Так, їхав із думкою про реванш. Гадаю, тоді програв несправедливо. Кудухов змастив тіло спеціальною олією, і я не міг його захватити. Це заборонено правилами, але важко довести, бо олія швидко втягується в шкіру. Мені невідомо, чому Бесик проігнорував красноярський турнір.
Один із ваших основних суперників — росіянин Мавлет Батиров — знову думає змінювати вагову категорію на 66 кілограмів. Раніше він виступав у вазі до 55 кіло. Ви протягом спортивної кар"єри виступаєте в одній категорії — до 60 кілограмів. Таку маленьку вагу, напевно, нелегко підтримувати?
Квартиру після Олімпіади подарував Черновецький
— Колись, можливо, було важче, але зараз організм звик і, здається, це моя оптимальна вага. Це при тому, що люблю поїсти. Наших, українських страв — борщу з пампушками, вареників із картоплею або м"ясом. Крім того, дуже люблю солодощі — морозиво, торти. Перед змаганнями, десь за тиждень до старту, доводиться сідати на дієту, трохи себе обмежувати. Але щоби переходити в категорію до 66 кілограмів, мені потрібно істотно набирати вагу. Тоді втрачу легкість, стану овальним.
Після перемоги на яригінському турнірі трохи збагатилися?
— Отримав 3 тисячі доларів. Чекав більшого, бо в минулі роки за перше місце росіяни давали по 5 тисяч. Мабуть, криза вдарила й по організаторах цього турніру.
Торік ви говорили, що вільний час витрачаєте на ремонт квартири.
— Її подарував після Олімпіади київський мер Черновецький. Невдовзі справлятиму новосілля.
1981, 31 березня — Василь Федоришин народився в Калуші Івано-Франківської області
1988 — починає займатися боротьбою
1997 — виграє "бронзу" чемпіонату Європи серед кадетів
1998 — переїздить до Києва
2000 — стає чемпіоном Європи і бронзовим призером чемпіонату світу серед юніорів
2001 — виграє "срібло" дорослого Євро
2004 — на Олімпіаді в Афінах посідає четверте місце. Виграє "бронзу" чемпіонату Європи
2005 — стає чемпіоном Європи. Повторює успіх 2007-го та 2008 року
2008 — виграє "срібло" Олімпіади в Пекіні. Його визнають найкращим борцем вільного стилю у світі
2009 — здобуває медаль чемпіонату світу — бронзову
Одружений
Коментарі