Сьогодні футбольна збірна України уперше в своїй історії зіграє матч плей-оф Кубка світу. О 22.00 за київським часом підопічні Олега Блохіна розпочнуть поєдинок проти збірної Швейцарії. Відбудеться він у Кельні, на стадіоні "Рейн Енергі", який вміщує 46 120 глядачів. Обслуговуватиме зустріч мексиканський арбітр Беніто Арчундія, 40 років. Переможець двобою вийде до 1/4 фіналу і 30 червня зустрінеться із сильнішим у парі Італія—Австралія.
Наш сьогоднішній суперник у групі "G" випередив збірну Франції. У трьох матчах групового турніру швейцарці не пропустили жодного м"яча.
— Це заслуга не тільки захисників, — вважає учасник Кубка світу-1970 Анатолій Бишовець, 60 років. — На оборону у команді Якоба Куна працюють і гравці середньої лінії. Опорний півзахисник Фогель, наприклад.
Швейцарці не мають жодної "зірки" світового масштабу, але сильні командними діями, каже Бишовець:
— Це збалансований колектив, який діє дуже організовано. Швейцарія уміє змінювати тактику по ходу матчу. Коли ситуація дозволяє — атакує, як у другому таймі поєдинку з французами. Коли необхідно "зачинитися" на своїй половині поля — діє другим номером. Так було у матчі проти Південної Кореї.
До лідерів швейцарської збірної Бишовець відносить Фогеля, нападаючого Фрая та захисника Сендероса. Останній не гратиме через травму.
— Для України це, безумовно, гарна новина, — стверджує Анатолій Федорович. — Сендерос сильний у індивідуальній боротьбі, уміло грає головою і небезпечний при розіграші стандартних ситуацій. Джуру, який замінить його, — гравець нижчого рівня.
Швейцарці не пропустили жодного м"яча
Є кадрові проблеми й у тренера українців Олега Блохіна. Через дискваліфікацію поєдинок пропустять захисники Андрій Русол та В"ячеслав Свідерський.
— Доведеться випускати на поле Ващука, — переконаний Бишовець. — Разом з ним у захисті діятимуть Гусєв та Несмачний. Якщо буде здоровий Єзерський, він теж вийде. Якщо ні, назад відтягнеться хтось із опорних півзахисників — Гусін чи Тимощук.
Анатолій Федорович припускає, що футбол сьогодні буде обережним:
— Надто висока ціна матчу. Україна ніколи не грала у поєдинках такого статусу, а Швейцарія востаннє брала участь у матчі плей-оф на Кубку світу-1994. Хто швидше впорається з нервами, той матиме більше шансів на позитивний результат. Голів сьогодні ми багато не побачимо, бо свідомо йти вперед великими силами ніхто із суперників не буде. Переможець може визначитися у серії пенальті.
Блохін напередодні гри зберігає оптимізм. Коли його запитали, хто замінить Русола та Свідерського, тренер пожартував:
— Я або мої помічники — Баль та Кузнєцов.
Перші збірні України та Швейцарії між собою ще не зустрічалися. Зате молодіжні у листопаді 2001 року грали плей-оф за вихід до фінальної частини чемпіонату Європи. Тоді сильнішими були швейцарці.














Коментарі