Усе йде до того, що футбольна команда "Оболонь" невдовзі припинить своє існування. Як на мене, це виглядає більш ніж логічно — у власника команди зникло бажання витрачати гроші на утримання футболістів і тренерів. Це його право. Доля "Оболоні" — типова для команд, утворених через прагнення однієї людини побути президентом футбольного клубу.
Подібним чином у недалекому минулому завершилось існування команд "Харків" і "Львів". Вони грали у вищій лізі й виглядали не гірше за інших, доки власники витрачали гроші на їхнє утримання.
Навмисне не вживаю в цьому контексті словосполучення "футбольний клуб": жодного футбольного клубу в такому вигляді, в якому вони існують, наприклад, у Західній Європі, у нас не було і немає. Існування вітчизняних футбольних команд раніше залежало від державного фінансування, тепер — від власників. Іншого механізму немає.
Висновок простий: доля "Оболоні", так само як і десятків інших українських футбольних команд, що зникли раніше і продовжують зникати тепер, може спіткати кожну команду без винятку. Навіть успішний сьогодні донецький "Шахтар" залежить виключно від доброї волі свого власника. Щойно в нього виникнуть проблеми — команда зникне. І не врятує її ані професійна чи прем'єр-ліга, ані Федерація футболу.
Звісно, що найближчим часом подібного не станеться. Але все йде до того, що кількість охочих утримувати далеко не дешеві іграшки у вигляді професійних футбольних команд буде скорочуватися. Чи є цьому якась розумна альтернатива?
Зважаючи на практично порожні стадіони під час більшості ігор за участю вітчизняних "професіоналів" і майже нульовий рейтинг телевізійних трансляцій матчів, іншого шляху, аніж пошук багатих власників, для цих команд у нас не існує.
Міг би навести приклад цілої низки професійних команд, які не потрібні нікому, окрім їхніх власників, і можуть зникнути хоч завтра. Боюся, що цей список буде аж занадто довгим. Та й власники, які поки що не втратили бажання викидати гроші за футбольним вітром, можуть образитися.
Коментарі
1