1 липня о 18.00 за київським часом у Ґельзенкірхені розпочнуть чвертьфінальний поєдинок Кубка світу збірні Англії та Португалії. Позавчора ці команди подолали перший раунд плей-оф. Англійці вибили з турніру збірну Еквадору завдяки єдиному голу зі штрафного свого капітана Девіда Бекхема, а Португалія обіграла збірну Нідерландів. Гол забив Маніше.
Збірна Англії за іменами має одну з найкращих команд у своїй історії. Але на нинішньому турнірі у жодному з чотирьох проведених матчів британці не продемонстрували яскравої гри.
— Частково це пов"язано з кадровими проблемами, — каже заслужений тренер України Анатолій Заяєв, 74 роки. — Немає кому замінити травмованого Оуена. Англія змушена грати з одним нападаючим — Руні, тримаючи іншого, Кроуча, в резерві для посилення гри. Не сумніваюся, що Кроуч вийшов би на поле, якби Бекхем не забив.
Після успіху Бекхема англійці почали грати на утримання рахунку. Заяєв каже, що таких дій від команди Ерікссона не чекав:
— Англії пощастило, що у Еквадору вже не було сил йти вперед. Та ще їх провідний форвард Карлос Теноріо травмувався. А от якби він реалізував вихід сам на сам з Робінсоном на 11-й хвилині, матч пройшов би значно цікавіше.
Наступний поєдинок збірної Англії, на думку Заяєва, засвідчить потенціал цієї команди:
— Точно можна буде сказати, чи готові британці грати першим номером з рівним суперником і наскільки гнучкий тактик Ерікссон. Поки що його тренерські ходи не переконують.
А от бразилець Сколарі, який очолює португальців, усе робить правильно.
Іванов міг би ще й показати жовту картку самому собі
— Він дуже тонко відчуває хід гри, — каже найкращий бомбардир Кубку світу-1994 Олег Саленко, 36 років. — І відповідно реагує, моментально проводячи заміни. У матчі з Голландією Сколарі повністю переграв свого колегу ван Бастена. Той виглядав розгублено і не зміг перебудувати гру, хоча цього вимагали дві обставини: необхідність відігруватися та рішення російського арбітра Іванова. Ван Бастен так і не зміг поступитися принципами і не випустив на поле ван Ністельроя, з яким конфліктує. А нападаючий "Манчестер Юнайтед" чи не єдиний центрфорвард у заявці голландців, Куйт на цю роль не тягне. Не впоралася із психологічним тягарем і молодь. За відсутності Зеєдорфа, який також не знайшов спільної мови з ван Бастеном, нікому було організовувати атаки.
Російський суддя Іванов у матчі Португалія — Нідерланди показав 16 жовтих карток. Чотири з них перетворилися на червоні. До цього рекорд належав іспанському судді Антоніо Лопесу Ньєто. Той обслуговував матч групового турніру Кубка світу-2002 між збірними Німеччини та Камеруну і показав 18 жовтих карток. Дві з них стали для гравців повторними, і вони були вилучені з поля.
— Іванов вчиняв так, як велять правила гри, — сказав нам арбітр фінальної частини Кубка світу-1982 Мирослав Ступар, 64 роки. — Я б на його місці вилучив ще й Фігу за удар суперника головою.
Президент ФІФА Зепп Блаттер після матчу сказав, що Іванов міг би ще й показати жовту картку самому собі.
— Гра брутальністю не відзначалася. Тільки жорсткістю, емоції били через край, — каже Ступар. — А Іванов показував картки не з посмішкою, як це робить той же британець Полл, а з обличчям робота. Чим ще більше завів гравців. Тому росіянину зараз слід готуватися до пресингу з боку фахівців, журналістів та вболівальників.
Англія — Еквадор — 1:0 (0:0).
25 червня. Штутгарт. "Ґоттліб Даймлер". 48 000 глядачів.
Суддя: Ф. Де Блеккере (Бельгія).
Англія: Робінсон, Е. Коул, Террі, Фердінанд, Д. Коул (Каррагер, 77), Харвгрівз, Каррік, Джеррард, Бекхем (Леннон, 88), Лемпард, Руні.
Тренер: Свен-Горан Ерікссон (Швеція).
Еквадор: Мора, Уртадо, де ла Крус, Еспіноса, Реаско, Мендес, Кастільо, Валенсія, Е. Теноріо (Лара, 69), Дельгадо, К. Теноріо (Кав"єдес, 72). Тренер: Луїс Суарес (Колумбія).
Гол: Бекхем (60).
Попередження: Террі (18), Валенсія (24), К. Теноріо (37), де ла Крус (67), Робінсон (78), Каррагер (82).
Португалія — Нідерланди — 1:0 (0:0).
25 червня. Нюрнберг. "Франкенштадіон". 42 000 глядачів.
Суддя: В. Іванов (Росія).
Португалія: Рікарду, Мігел, Рікардо Карвальо, Мейра, Нуну Валенте, Коштінья, Маніше, Деку, Фігу (Тіагу, 84), Кріштіану Рональду (Сімао, 34), Паулета (Петіт, 46).
Тренер: Луїс Феліпе Сколарі (Бразилія).
Нідерланди: ван дер Сар, Буларуз, Оєр, Матійсен (ван дер Ваарт, 56), ван Бронкхорст, ван Боммель (Хейтінга, 67), Коку (Веннегор оф Хесселінк, 84), Снейдер, ван Персі, Роббен, Куйт. Тренер: Марко ван Бастен.
Гол: Маніше (23).
Попередження: ван Боммель (2), Буларуз (7), Маніше (20), Коштінья (31), Петіт (50), ван Бронкхорст (59), Фігу (60), Снейдер (73), Деку (73), ван дер Ваарт (74), Рікарду (76), Нуну Валенте (76).
Вилучення: Коштінья (45), Буларуз (63), Деку (78), ван Бронкхорст (90+5).
Коментарі