Матчем "Динамо" — "Спартак" у столиці завершився об'єднаний турнір українських і російських клубів. Кияни перемогли 2:1 у грі й загалом у турнірі. Після змагань робимо висновки.
1. "Шахтар" утратив чемпіонську гру. Відхід одразу трьох лідерів колективу — Вілліана, Фернандіньйо й Мхітаряна — не міг не позначитися на грі. Розладналися комбінаційні дії в атаці. Колектив утратив упевненість і легкість, з якою долав оборону суперників. У чотирьох матчах об'єднаного турніру "гірники" забили один м'яч. Новачки з Бразилії не справляють враження. Мірчі Луческу знадобиться час, щоб відновити ігрові зв'язки. В колективі мають з'явитися інші лідери.
2. Уперше за чотири роки "Динамо" діє краще за "Шахтар". Кияни успішно освоюють улюблену тактику Лобановського — аритмію в грі. 15-20 хв. матчу команда пресингує й атакує на високих швидкостях. Майже у кожному поєдинку "динамівці" забивали швидкий гол. Потім брали паузу й знову атакували наступний відрізок. Поки що аритмія призводить до численних помилок в обороні, але дозволяє нав'язати супернику свій сценарій гри. "Спартак" і "Зеніт" змушені були постійно відігруватися.
3. Підвищений ажіотаж до українсько-російського протистояння виявився міфом. У Москві на матчі проти наших грандів не було аншлагу навіть на 16-тисячній арені ім. Стрельцова. В Донецьку відвідуваність матчів не досягла рівня прохідних ігор чемпіонату України. Лише в Києві була на рівні. Однак глядач ішов дивитися не на суперника, а на своїх. Прогрес у грі "Динамо" і спричинив притік глядачів.
4. У киян — перебір виконавців. Під час турніру дозволяли використовувати вісім замін, тому образ не було. У матчах чемпіонату на полі можуть з'явитися не більш як 14 футболістів. Відразу будуть невдоволені. Найближчим часом Блохін має визначитися з непотрібними гравцями, а президент — продати їх.
5. "Шахтар" і "Динамо" переважають російських грандів. У наших клубів довша лава запасних та більша можливість варіювати зі складом. Українці краще готові до запровадження майбутнього фінансового фейр-плей. Вони мають сучасні арени й працюють над підвищенням відвідуваності. Арени російських клубів будують.
Коментарі