пʼятниця, 21 березня 2014 07:30

Росіяни зривали з українки вінок із написом "мир"

16 березня у російському Сочі закінчилися Параолімпійські ігри. Збірна України посіла четверте місце у неофіційному командному заліку. У нас 25 медалей — п'ять золотих, дев'ять срібних та 11 бронзових.

35-річний Віталій Лук'яненко з Харкова здобув дві золоті нагороди з біатлону серед людей зі слабким зором.

— Намагався сконцентруватися виключно на спорті, попри складну політичну ситуацію, — каже атлет. — Повинен показати результат своєї роботи, те, до чого готувався чотири роки.

Був варіант, що Україна відмовиться від участі у змаганнях.

— А який у цьому сенс? — говорить Віталій. — Що змінилося б, якби ми поїхали з Сочі? Росія вивела б війська з Криму?

Через слово "мир" на куртці охорона стадіону в Сочі не хотіла пропускати українську лижницю Людмилу Павленко, олімпійську чемпіонку з біатлону, на арену під час церемонії закриття Ігор.

— Люда закривала футболку, на якій усюди було написано "мир", — каже президент Національного параолімпійського комітету України Валерій Сушкевич, 59 років. — І вінок, на стрічках якого було таке слово. Вона його не вдягала до останньої хвилини. І коли помічниця його принесла, організатори накинулися і просили віддати. Ми пояснювали, що це слово, яке супроводжувало Ігри в усі часи, що під час олім­піад завжди зупиняли війни. Не помогло, почали зривати стрічки. Але вінок Люда не віддала. Одягла і поїхала на арену. Коли в'їхала на стадіон, в останній момент скинула куртку, а на жовтій футболці англійською написано "мир". Організатори кинулися до неї, та прапороносці інших країн згуртувалися біля Люди і наказали не чіпати.

Зараз ви читаєте новину «Росіяни зривали з українки вінок із написом "мир"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути