Олександр Шуфрич, представлений у якості керівника футбольного клубу "Говерла" з Ужгорода, повідомив про можливість припинення фінансування команди. Це означає, що ужгородський "футбольний клуб" фактично припинить своє існування. Причиною такої заяви стала помилка арбітрів на користь суперників "Говерли" у матчі в Маріуполі.
Незрозумілим залишилося — кому адресована ця погроза? Звісно, не уболівальникам "Говерли". Вони спокійно переживуть зникнення команди у своєму місті. Так само як пережили це інші обласні центри. Десятків тисяч чи хоча б кількох тисяч глядачів, які регулярно платили б за квитки на футбол чи купували абонементи, в Ужгороді нині немає. Так само як немає широко розгалуженого закарпатського футбольного господарства, що давало колись поповнення чи не всім футбольним командам СРСР.
Нещодавно у мене була нагода зазирнути на стадіон селища Чинадійово, де наприкінці 1970-х я грав за першість Мукачівського району. Тоді у кожному закарпатському селі було щонайменше дві футбольні команди, які регулярно брали участь у змаганнях. Вершиною цієї футбольної піраміди була команда другої всесоюзної ліги. Та сама "Говерла", на домашні матчі якої регулярно ходили від 5 до 15 тисяч людей. Якби все це збереглося дотепер, "Говерла" цілком могла б комплектуватися місцевими футболістами, заробляючи на їх продажу до багатших клубів. Приблизно так само, як роблять це у Словаччині, Чехії, Угорщині, Хорватії, Сербії.
На місці стадіону у Чинадійові я побачив жалюгідне видовище. Життя там нині крутиться не навколо футболу, а навколо стоянки транзитних вантажних автомобілів. Тисячі закарпатських хлопчаків не проводять вільний час із футбольним м'ячем, мріючи зіграти колись за "Говерлу". Зате "Говерла" тепер — багатий клуб, що купує закордонних футболістів. Колишня піраміда перевернута з ніг на голову.
Гадаю, що запитувати в Олександра Шуфрича, хто саме на які кошти і з якою метою утримує довірену йому команду, немає сенсу. Складові існування "Говерли", як і решти українських "футбольних клубів" середнього достатку, розголошувати у нас не заведено. Так само як не заведено запитувати у потенційних футбольних уболівальників, чи потрібна їм саме тут саме така команда. Тому погрожувати зникненням "Говерли" можна хіба що "прем'єр-лізі", яка матиме через це незручності. А може, це зовсім не погроза, а сигнал можливому "покупцю", який має кошти долучити до свого господарства ще один нікому по-справжньому не потрібний "футбольний клуб".
Коментарі