Віктор Рубан, 27 років, на Олімпіаді в Пекіні став чемпіоном у змаганнях лучників. Кореспондент "ГПУ" зателефонував переможцеві до Харкова — рідного міста спортсмена.
— Україна налаштовувалася поборотися за призові місця в командних змаганнях, — каже Рубан. — Чотири роки тому в Афінах ми посіли третє місце. Могли й нині дотягти до "бронзи", але в мене та Олександра Сердюка зламався лук. Трапилося це за кілька днів до кваліфікації.
Не було можливості відновити лук?
— Ні, там "плече" полетіло. Довелося брати запасний. Мій ще був непогано налаштований, а Сашко свій отримав напередодні вильоту до Пекіна. У нього не було можливості пристрілятися як слід.
У командній першості перемогли корейці. Це закономірно?
— Так. У них своєрідна школа. Корейські тренери діють за однією методикою, відточують техніку. Стрільба з лука там — національний вид спорту. У школах проводять уроки зі стрільби з лука.
Скільки коштують ваші лук та стріли?
— Лук — майже півтори тисячі доларів. А є ще екіпірування стрільця, яке коштує 2,5 тисячі доларів. Стріла з американським наконечником — 40 доларів, із вольфрамовим — 50. На сезон нам дають один комплект, куди входять 12 стріл. Із них обираємо шість залікових. Наприклад, у Європі обирають із кількох наборів. Наталя Валуєва, уродженка Молдови, яка виступає за Італію, розповідала, що на сезон їй дають вісім комплектів.
Як із екіпіруванням?
— Дають після конкурсу. Цього року не встигли провести його до Олімпіади. Домовлялися з фірмами-виробниками. Ми їх рекламували на Іграх й отримали амуніцію безкоштовно.
Про дітей поки що не думаємо
Де виготовляють найкращі стріли?
— У Кореї та США. Стріли розраховані на сезон, бо стирається покриття. Лук — на три-чотири сезони.
Керманич українського спорту Сергій Бубка назвав кожне "золото" вітчизняних спортсменів на Іграх сенсацією. Погоджуєтеся?
— Так. Підтримки державної в нас немає. Та й екіпірування... Коли йшли на церемонії відкриття Ігор, від своїх костюмів були не в захопленні. Добре, що хоч недавно нам поставили навіс на стрільбищі. Можна тренуватися в дощову погоду.
Як вам Пекін?
— Чисте місто. Організація чудова. Чотири роки тому в Афінах об"єкти не встигали здавати. Приїхали, немов на будівництво. У Пекіні — прекрасні номери в олімпійському селищі, бізнес-центр, ігрова кімната. Сувенірів повно.
Обіцяну квартиру за "золото" отримали?
— Так. Мер Харкова Михайло Добкін вручив мені ключі на день міста — 23 серпня.
Дружині Віктора Рубана Ганні — 19 років.
— Про дітей ми поки що не думаємо, — каже олімпійський чемпіон. — Нехай Аня закінчить навчання в Інституті фізичної культури та спорту. Вона також лучниця. До звання майстра спорту дійшла.
1981, 24 травня — Віктор Рубан народився в м. Харків
1994 — почав займатися стрільбою з лука
2004 — став бронзовим призером Олімпіади в командній першості
2008 — виграв олімпійське "золото" в особистих змаганнях
Коментарі