У вівторок до Києва вдруге прибув найпочесніший трофей світового хокею — Кубок Стенлі. Два роки тому його привіз Руслан Федотенко, а зараз таке право виборов гравець "Кароліни" Антон Бабчук, 22 роки. Хокеїст прибув до аеропорту, чекаючи рейсу з Франкфурта, який запізнювався на півтори години. Журналісти чекали надворі.
Після прибуття літака Бабчук пройшов до віп-залу й вийшов звідти уже з трофеєм. А вже через п"ять хвилин на червоному кабріолеті, який колись належав Леонідові Брєжнєву, кубок разом з його власником вирушили до спортивного комплексу "Авангард". Саме там 17 років тому Бабчук почав займатися хокеєм.
На подвір"ї поблизу "Авангарду" на трофей чекали майже 400 уболівальників. Вони влаштували цілу півторагодинну фотосесію. Цілували кубок, обіймали Бабчука і просто стояли поруч і посміхалися у фотооб"єктив.
12-річний Олександр у светрі "Сокола" з 16-м номером сфотографувався з трофеєм, отримав автограф Бабчука і, задоволений, вибрався з натовпу.
— Хокей — моя улюблена гра. Я тренуюся вже два роки і теж колись виграю Кубок Стенлі, як Бабчук. А взагалі мій кумир — Яромір Ягр, — заявив Олександр.
За Кубком Стенлі весь час стежив його персональний охоронець — Майк Болт, 37 років. Він — один з трьох почесних охоронців Кубка. Болт бере трофей до рук тільки в білих рукавичках.
Прізвища Бабчука на Кубку Стенлі немає
— Я вже шість років на цій роботі. Ми їздимо по різних країнах, спілкуємося з людьми. Перед Україною були в Швейцарії. У мене є спеціальний кейс для кубка, де той знаходиться у повній безпеці, — розповідає Болт.
Після "Авангарду" стомленого Бабчука відвезли до клубу "Фрідом" на прес-конференцію. На запитання хокеїст відповідав з легким американським акцентом.
— Я з трьох років на ковзанах. У 14 змушений був поїхати до Росії, — згадує Антон. — Це був єдиний шанс розвивати свою кар"єру. Хокей у Києві вже тоді почав занепадати. У 19 років я поїхав до США.
Бабчук у вирішальних матчах не зіграв жодної хвилини, тому не знає, чи викарбують його ім"я на кубку.
— Раніше потрібно було провести принаймні один матч у плей-оф, щоб твоє ім"я нанесли на Кубок Стенлі. Зараз правила змінили. Але поки що мого прізвища на кубку немає.
Антона запитали, чому він не відвіз Кубок Стенлі на майдан Незалежності, де його побачило б значно більше людей. Бабчук спробував пожартувати:
— Куди його ставити на Майдані? До когось у намет?
Уночі Кубок Стенлі вирушив до російського Омська. Туди його повіз партнер Бабчука по команді, колишній донеччанин Олег Твердовський. Антон залишився відпочивати в Києві до 28 серпня.
Стенлі витратив на Кубок 49 канадських доларів
1892 року сер Фредерік Артур, лорд Стенлі, тодішній губернатор Канади, заснував нагороду. Її щорічно мали вручати найкращій хокейній команді Канади. Виготовили кубок у Лондоні. Це коштувало лордові Стенлі 49 канадських доларів.
Сьогодні Кубок Стенлі — це 20-кілограмова срібна чаша заввишки 88 сантиметрів. На ній нанесено прізвища 2320 хокеїстів, які свого часу володіли призом.
Коментарі