середа, 13 січня 2010 18:54

Краще змагатися подалі від Африки

Чогось подібного до трагедії, що сталася із футбольною збірною Того на шляху до Анголи, не можу пригадати. Усяке траплялося за майже 150 років існування гри. Однак щоб автобус із футбольною командою обстріляли по дорозі на змагання із вогнепальної зброї і лише дивом ніхто із гравців не загинув — такого, здається, ще не було. Навіть під час світових воєн, коли в багатьох країнах футбольні змагання не припинялися. Випадків, коли футболісти знаходили собі смерть на дорозі, траплялося чимало, але всі вони мали технічний характер. Досить згадати загибель узбецького "Пахтакора" в авіакатастрофі 30 років тому.

Думаю, проблема є глибшою, ніж її намагаються представити організатори Кубка Африки. Недарма ж цими днями автомобільне ралі "Дакар" уже вдруге проходить шляхами не Африки, а Південної Америки. Причина проста — у Чилі на дорогах не стріляють. В Африці це — нормальна практика, яка стає все більш поширеною не лише на континенті, а й у морях біля африканського узбережжя. Причому це не тероризм у загальноприйнятому розумінні цього слова, жертвами якого стали ізраїльські олімпійці 1972-го. Від терористів захищатися світ, загалом, навчився. А що робити із континентом, куди за останні півстоліття було продано мільйони одиниць зброї, яка нікуди не поділася?

Хто знає, може воно і добре, що наші футболісти не потрапили на Кубок світу — турнір улітку пройде в Південній Африці. Тому що вільно мандрувати цією країною, милуючись природою та пам"ятниками історії та культури, як робили це українські вболівальники чотири роки тому в Німеччині, навряд чи вдасться. Після повалення режиму апартеїду громадяни ПАР європейського походження живуть у спеціальних містечках-фортецях з озброєною охороною. Приблизно так само житимуть там футболісти, які приїдуть на світову першість та іноземні вболівальники.

Може й добре, що наші футболісти не потрапили на Кубок світу

Та попри це, футбол на Кубок Африки триває. Такий закон — шоу має продовжитися. Також проведуть улітку трохи південніше Анголи та Малі Кубок світу. Однак, очевидно, в останній раз. Тому що сучасний спорт великих досягнень несумісний зі стріляниною на дорогах. Краще змагатися подалі від Африки. Тепер, здається, це розуміє навіть президент ФІФА Йозеф Блаттер.

Одне тішить — у порівнянні із тим, що відбувається в Африці, міжнародний футбол в Україні під час Євро-2012 буде виглядати взірцем безпеки та комфорту. Ми просто не здогадувалися раніше, як високо в нас поставлена охорона порядку. Тепер будемо знати і готуватимемося до європейського чемпіонату із гордістю. Від того, що Україна — не Африка.

Зараз ви читаєте новину «Краще змагатися подалі від Африки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути