18 грудня конгрес Федерації футболу України відсторонив від посади президента організації Анатолія Конькова. 6 березня мають обрати нового керівника вітчизняного футболу. Планували, що до того часу Коньков перебуватиме на посаді, але два тижні тому він подав у відставку. Нині президентські обов'язки виконує 39-річний Андрій Павелко, колишній заступник Конькова — головний фаворит на виборах.
— Павелко має важелі, аби стати наступником Конькова, — каже 44-річний Святослав Сирота, колишній президент Професіональної футбольної ліги. — Він — чинний народний депутат із "Блоку Петра Порошенка", має зв'язки й використовує адмінресурс. Я не кажу — добре це чи погано. Просто констатую факт.
Що не вдалося вже колишньому президенту ФФУ?
— Добрати нормальну команду менеджерів. Лаятися зі своїм заступником Поповим він міг скільки завгодно. Це не особливо б заважало справі, якби у ФФУ працювала середня ланка. Але її не було.
Можна припустити, що Конькову не дали добрати команду? Призначили його на посаду за згоди Януковича і дали заступників?
— Цілком. Але це проблеми Анатолія Дмитровича. Значить, не відстояв перед "верхами" право привести до організації тих, кого хотів. А погодився на кандидатуру Попова як своєї правої руки. Більшого інтригана, ніж той, не знайти. Попов завжди працював не на конструктив, а на руйнування. "Футболіст" Коньков ніяк не міг протистояти такому досвідченому апаратнику, як Попов.
Назвіть хоча б одне досягнення Конькова на посаді.
— Воно очевидне. Призначення Фоменка на посаду головного тренера національної команди. Говорили, що старий, давно не практикував. Дурниці. Коли обираєш, критерій має бути єдиний — професіонал чи ні. Михайло Іванович (Фоменко. — "ГПУ") завжди знав свою справу.
Бачите хоча б єдиного конкурента Павелка на виборах?
— До недавного часу — ні. Вірив у Лубківського, який міг перемогти завдяки своїй участі в організації Євро-2012. Але той не балотуватиметься. Був шокований, дізнавшись, що виставив свою кандидатуру Коломойський. Не думаю, що Ігор Валерійович зробив це просто для сміху. Якщо серйозно займеться передвиборною програмою у місяць, що залишився до позачергового конгресу, я не був би такий упевнений у шансах Павелка. Інша річ, що Коломойський — губернатор Дніпропетровщини, прифронтової області. І справи державні, будь-який лютневий форс-мажор, може змусити його зняти свою кандидатуру.
Припустімо, Павелко переможе. Що насамперед треба йому зробити на посаді?
— У нас футболом займаються 0,001 відсотка населення. Якщо за часів Павелка буде 0,1 — це стане його успіхом. Я не можу сказати, що саме треба зробити Андрієві Васильовичу. Як не міг, наприклад, сказати Реброву: пішов Блохін, роби те, те і те, і "Динамо" заграє. Сергій виконав усе сам. І всі побачили результат. Так має вчинити і Павелко.
Колишній президент ФФУ Григорій Суркіс перебуває в керівництві УЄФА. Коньков цей факт майже не використовував. Павелко чотири роки тому волів, аби Суркіс пішов із посади керівника українського футболу. Як між ними можуть складатися взаємини зараз?
— Наскільки я знаю, непорозуміння між ними давно владнали. Якщо нагорі європейського футболу сидить наша людина, цим треба користуватися. Наприклад, УЄФА щороку виділяє кошти на допомогу регіонам. Суркіс міг би посприяти, аби цим регіоном стала саме Україна.
Коментарі