пʼятниця, 04 лютого 2011 08:15

Калитвинцев матиме ще півроку

Наступного тижня футбольна збірна України проведе перші матчі 2011 року. Вони відбудуться в рамках турніру чотирьох команд на Кіпрі. 8 лютого наші футболісти зіграють у півфіналі проти Румунії (20.30, пряма трансляція на телеканалі "Інтер"). Наступного дня українці протистоятимуть переможцю або переможеному в парі Кіпр — Швеція.

Головним тренером збірної України й далі є Юрій Калитвинцев. Він працює у статусі виконувача обов'язків. Планували, що на початку цього року Калитвинцева замінить Марчелло Ліппі. Проте італієць не зумів домовитися з Федерацією футболу України щодо фінансових питань. Просив 7,5 млн євро на рік, а керівник ФФУ Григорій Суркіс давав 5 млн.

— На ситуацію навколо тренера збірної впливає внутрішній конфлікт у Федерації футболу, — каже "ГПУ" колишній форвард київського "Динамо" Олег Саленко, 41 рік. — Суркіс має опозицію, яка хоче зняти його з посади. Ситуація начебто вирішилася на користь чинного президента ФФУ, тому тепер можна зайнятися тренерським питанням.

І як Суркіс учинить?

— Я довіряв би Калитвинцеву і залишав його на посаді. Говорив із Юрієм: він відстороняється від усіх цих чуток про наступника, а намагається чесно виконувати свою роботу. Потроху набирається досвіду. Знає гравців, починав селекцію ще з Мироном Маркевичем. Невідомо, скільки часу потребуватиме іноземець, щоб сформувати команду, і як вона його прийме. Думаю, Калитвинцев матиме ще півроку для того, аби підтвердити свою відповідність посаді. Якщо гра задовольнятиме — його залишать. Якщо ні — не виключаю, що влітку прийде Ліппі. Можливий іще варіант: напередодні старту Євро-2012 Калитвинцеву дадуть тренера-консультанта. Наприклад, Олега Блохіна, якщо той погодиться. Юрій і сам, якщо пам'ятаєте, прийняв збірну 19-річних у Юрія Мороза напередодні Євро-2009 і виграв турнір.

Іноземного тренера в історії української збірної ще не було.

— Національність не має значення. Головне — кваліфікація. Команду треба створювати, а в світі не так багато фахівців, здатних працювати саме зі збірною. Я не можу назвати тренерів-легіонерів, які сьогодні переважали би Калитвинцева саме в цій якості.

Помічники Калитвинцева — Хацкевич та Ребров — одночасно пішли працювати до київського "Динамо", тренер воротарів Сергій Краковський поїхав до "Ростова", тому на Кіпр беруть Михайла Михайлова. Це нормальна ситуація?

— Цілком. Хацкевич і Ребров мають практичну роботу. Інакше — просто сиділи би вдома зараз, бо в чемпіонаті пауза. І кому це потрібно? А тренера воротарів завжди можна знайти — вибір є.

Два кіпрські матчі за два дні — не забагато?

— Нормально. Можна всім кандидатам дати пограти. І починати рік краще із суперниками, які не належать до еліти. Тим більше, повноцінного збору в лютому, коли кандидати готуються у клубах, бути не може.

Під керівництвом Калитвинцева збірна провела п'ять матчів. Який головний недолік у діях команди?

— Відсутність злагодженості між лініями. Поки що вони виглядають розрізнено. Але це зрозуміло — експериментували. Тепер цьому слід покласти край.

Заявка України на кіпрський турнір

Воротарі: Андрій П'ятов ("Шахтар"), Андрій Дикань ("Спартак", Росія), Олександр Шовковський ("Динамо").

Захисники: Дмитро Чигринський, Олександр Кучер, Ярослав Ракицький (усі — "Шахтар"), Тарас Михалик ("Динамо"), Олександр Романчук ("Металіст", Харків), Артем Федецький ("Карпати"), Віталій Федорів ("Амкар", Росія).

Півзахисники: Олег Гусєв, Андрій Ярмоленко (обидва — "Динамо"), Руслан Ротань, Євген Коноплянка (обидва — "Дніпро"), Тарас Степаненко ("Шахтар"), Денис Олійник ("Металіст"), Микола Морозюк ("Металург" Д), Олександр Алієв ("Локомотив", Росія), Анатолій Тимощук ("Баварія", Німеччина).

Нападаючі: Андрій Шевченко, Артем Мілевський, Артем Кравець (усі — "Динамо"), Марко Девич ("Металіст").

Зараз ви читаєте новину «Калитвинцев матиме ще півроку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути